12 patikimų strategių, kad jūsų oro kondicionierius veiktų geriau

 • 12 patikimų strategių, kad jūsų oro kondicionierius veiktų geriau

  Oro kondicionierius reikalingas norint palaikyti optimalią namų temperatūrą ypatingai esant karštiems orams, vasaros sezono metu.

  Tačiau, kad namų vėsinimas būtų užtikrintas tinkamas verta susipažinti su patarimais, kurie maksimaliai padidins įrenginio veikimą ir prisidės prie jūsų namų atvėsinimo.

  Oro filtrus valykite nuolat

  Oro filtrai yra būtini, kad jūsų oro kondicionierius galėtų pašalinti kenksmingas daleles iš oro ir įrenginys veiktų maksimaliai. Laikui bėgant filtrai pradeda užsikimšti dalelėmis taip sumažindami kondicionieriaus efektyvumą. Kad įrenginys veiktų efektyviai rekomenduojama filtrus valyti kas 2 savaites, o keisti kas 3 - 4 mėnesius.

  Investuokite į išmanųjį oro kondicionierių

  Išmanusis kondicionierius padės sutaupyti išlaidų, padidins veikimo efektyvumą ir užtikrins komfortišką gyvenamąją aplinką. Įsigiję šį išmanųjį įrenginį susikursite patogią šildymo ir vėsinimo funkciją pagal individualius poreikius.

  Investuokite į išmanųjį kintamosios srovės valdiklį

  Šie valdikliai ypač reikalingi jeigu turite langų oro kondicionierių, nes užtikrina aukštą valdymo lygį ir lankstumą valdant atskirų patalpų temperatūrą bei energijos suvartojimą. Įrenginį galėsite valdyti telefonu, pasinaudoję visomis įrenginio išmaniosiomis funkcijomis.

  Venkite tiesioginių saulės spindulių patekimo į patalpas

  Patekus tiesioginiams saulės spinduliams į kambarį kondicionierius nebespėja atvėsinti patalpų, todėl patalpose būna nuolat šilta. Tam kad saulės spinduliai nepatektų į patalpas - užtraukite žaliuzes ar užuolaidas, bei uždarykite lauko durys.

  Apšiltinkite savo namus

  Namo šiltinimas sukuria barjerą tarp vidaus ir lauko aplinkos, taip sumažindamas šilumos kiekį patenkantį į patalpas arba išeinantį iš jų. Apšildant namus galime pasitelkti tokias medžiagas: stiklo pluoštą, putplastį ar celiuliozę. 

  Pasirinkite tinkamą kintamosios srovės dydį

  Per didelio dydžio pasirinktas kondicionierius veiks kur kas trumpiau – kintamosios srovės įrenginys tinkamai nepašalins drėgmės iš oro. Per mažas įrenginys sunaudos daugiau elektros, nes bandydamas pasiekti nustatytą temperatūrą veiks ilgiau. Tinkamas kintamosios srovės įrenginys sukurs patogią aplinką ir sutaupys elektrą.

  Nuolat prižiūrėkite savo įrenginį

  Jeigu norite, kad oro kondicionierius veiktų tinkamai, pasirūpinkite nuolatine jo priežiūra. Kiek įmanoma dažniau derinkite kintamą srovę – taip padidinsite įrenginio efektyvumą bei prailginsite komponentų tarnavimo laiką taip apsaugodami nuo gedimų.

  Nepamirškite išvaryti įrenginio bloko iš išorės

  Dėl išorinio bloko užterštumo dažnais atvejais sumažėja kintamosios srovės efektyvumas. Kad kintamosios srovės sistema tinkamai veiktų įrenginys turi efektyviai išleisti šilumą. Dėl įrenginio užsikimšimo šiukšlėmis sutrinka šilumos išsklaidymas ir oro kondicionierius nustoja veikti tinkamai.

  Užtikrinkite kanalizacijos sistemos švarą

  Jei kintamosios srovės kanalizacija užsikemša sistemoje pradeda kauptis vanduo. Dėl šios priežasties gali kilti įvairių problemų, kurios gali turėti įtakos įrenginio veikimui. Viena iš dažniausiai pasitaikančių  - aušinimo efektyvumo sumažėjimas.

  Atkreipkite dėmesį į termostato vietą

  Jūsų pasirinkta termostato vieta gali smarkiai paveikti jūsų oro kondicionavimo sistemos efektyvumą ir veikimą. Šioje vietoje svarbu užtikrinti, kad jis nebūtų per arti šilumos šaltinio. Taip pat nepatariama įrenginio montuoti šalia skersvėjų durų ir langų, nes rodomi rodmenys gali būti nenuoseklūs ir netikslūs.

  Užsandarinkite ortakius

  Dėl nesandarių kanalų tam tikros jūsų namų vietos gali būti vėsesnės arba šiltesnės nei kitos. Ortakių izoliacija gali prisidėti prie bendro namų komforto pagerinimo, nes visame pastate bus palaikoma pastovi temperatūra.

  Išsiurbkite ventiliacines angas

  Kai kintamosios srovės ventiliacijos angos yra užkimštos nešvarumų ir šiukšlių, gali sumažėti oro srautas vėdinamosiose patalpose. Norėdami užtikrinti maksimalų kintamosios srovės efektyvumą nepamirškite kiek dažniau išsiurbti ventiliacijos angas.