Dūmtraukiai ir priedai pirtims

 • Kaina 427  - 534 
  Kaina 474  - 590 
 • Dūmtraukiai pirtims

  Dūmtraukis – tai kaminas, kurio įrengimas yra daug atsakomybės ir dėmesio reikalaujantis darbas. Dūmtraukiai ir jų sistema skirta šalinti degimo produktus iš pirties krosnelių taip sumažinant gaisro pavojų. Dūmtraukį rinktis rekomenduojama itin atsakingai, didelį dėmesį skiriant jo kokybei. Kokybiškas ir brangiau kainuojantys dūmtraukis tikėtina, kad laikui bėgant neišsilydys ir sumažins gaisro pavojaus tikimybę.

  Dūmtraukių tipų yra ne vienas, bet patys populiariausi yra metaliniai ir betoniniai dūmtraukiai. Šie įrenginiai, lyginant su kitais geriausiai sulaiko karštį, atlaiko stiprius temperatūros svyravimus bei atšiaurias oro sąlygas.

  Dvisieniai dūmtraukiai

  Internetinėje parduotuvėje www.katilai.lt įsigysite pirties dvisienius dūmtraukius su skirtingu pajungimo diametru. Dvisienių dūmtraukių sistema yra itin aukštos kokybės produktas, atsparus korozijai, lengvai suderinamas su kitais pastato elementais, atlaikantys įvairias oro sąlygas daugybę metų.

  Dvisieniai dūmtraukiai susideda iš dviejų - vidinio ir išorinio vamzdžių ir iš dviejų atskirų sienelių. Tarp vamzdžių yra šiluminė izoliacija apsauganti kaminą nuo greito atvėsimo, sulaikanti šilumą bei pagerinanti trauką. Dvisieniai dūmtraukiai gali būti montuojami prie pastato katilinės išorinės sienos arba pastato viduje, o jų maksimali darbinė temperatūra dažniausiai siekia net iki 600 laipsnių.

  Tinkamas dūmtraukio įrengimas

  Dūmtraukio įrengimas pirtyje laikomas vienas atsakingiausių pirties statybos etapų. Todėl dūmtraukio įrengimo etapui išties reikėtų skirti nemažai dėmesio. Dūmtraukiai turi būti įrengiami juos statant iš pilnavidurių plytų arba vadovaujantis gamintojo pateikta informacija. Prietaisus įrengiant iš pilnavidurių plytų mūrui turi būti naudojami karščiui atsparūs skiediniai ir turi būti formuojama dūmtraukio sienelė. 

  Pilnavidurių plytų dūmtraukiuose privaloma įrengti įdėklus vadinamus pamušalus. Pamušalai dūmtraukį apsaugos nuo ardančių dervų ir rūgščių kondensatų poveikio. Jeigu įrengiami metalinių įdėklų segmentai jie turi būti sujungiami nerūdijančio plieno kniedėmis ar specialiais užraktais. Įrenginį rekomenduotina montuoti vertikalų, galima su nežymiu pasvyrimu, kuris leidžiamas dviem būdais. Nuo vertikalios krypties dūmtraukiai gali pasvirti ne didesniu kaip 45° kampu, o viršutinės dalies nuokrypis horizontalia kryptimi ne didesnis kaip metras.

  Taip pat svarbu žinoti, kad įrengiant dūmtraukį pirtyje būtina išlaikyti saugų atstumą nuo dūmtraukio iki degiųjų medžiagų. Jeigu dūmtraukis pagamintas iš betono, metalo ar keramikos turi būti išlaikomi ne mažesni kaip 500 mm atstumai iki degių medžiagų statinio konstrukcijų. Atstumas nuo dūmtraukio sienelės išorinio paviršiaus iki statinio degių medžiagų konstrukcijų turi būti ne mažesnis kaip 250 mm.