Šilumos siurbliai

 • Šilumos siurbliai - ekonomiška šildymo sistema

  Naujo namo statyba ar senojo renovacija – tai gali būti didelis galvos skausmas. Ypač, kai stengiamasi įdiegti efektyvias, taupias šildymo, vėsinimo, vėdinimo ar vandens šildymo sistemas, kurios užtikrintai apšildys namus ir tarnaus ilgus metus.

  Susipažinkite internetiniame puslapyje Namams24.lt su pateikiama informacija apie šilumos siurblius ir mūsų parduodamomis sistemomis. Jei turite klausimų apie šilumos siurblių skirtumus, privalumus ar įrengimo kainas, mielai kviečiame konsultuotis jums aktualiais klausimais su mūsų inžinieriais. Padėsime išrinkti jums tinkamą, ekonomišką ir savarankiškai veikiančią šildymo sistemą.

  Šilumos siurbliai oras-oras: veikimo principas, privalumai

  Šilumos siurbliai oras-oras atlieka dvi funkcijas: šildymo ir vėsinimo, todėl dar vadinami kondicionieriais. Jų veikimo principas yra labai paprastas – įranga filtruoja iš aplinkos paimtą orą ir jį sušildžiusį išpučia į patalpą. Oras-oras šilumos siurbliai gali šildyti patalpas net iki -30℃ lauko temperatūros (priklausomai nuo pasirinkto modelio). Šilumos siurblių galios parenkamos individualiai, atsižvelgiant į pastato šilumos nuostolius, langų dydį bei orientaciją, patalpoje esančių prietaisų skleidžiamą šilumą. Šios sistemos privalumas – galima tiek šildyti, tiek vėsinti patalpas išvengiant didelės investicijos į šildymo sistemos įrengimą.

  Prieš perkant įrenginį patariame kreiptis į mūsų konsultantus ir bus tinkamai parinkta įranga.

  Oras-oras šilumos siurblys dažnai pasirenkamas apšildyti (ar vėsinti) mažas patalpas: mažus butus, ofisus ar kitokias mažas patalpas. Kiekvienai patalpai efektyviai apšildyti (ar vėsinti) reikės atskiro įrenginio oras-oras. Šiai dienai daugelis siūlomų įrenginių atitinka A++ ir A+++ energetinių klasių reikalavimus, todėl elektros sąnaudos daug mažesnės.

  Šaldymo-šildymo sistema oras-oras vertinama pagal SEER (šaldymo) ir SCOP (šildymo) koeficientus. Šie koeficientai matuojami kW, kurie parodo kiek atiduodama kW šilumos energijos sunaudojant 1 kW elektros energijos. Kuo didesnis skaičius, tuo efektyvesnis siurblys.

  Sistemos oras-oras montavimas yra greitas, pigus ir patogus, kurį galima atlikti bet kokio tipo pastate. Ši sistema paskirsto orą ir palaiko tolygią temperatūrą visoje patalpoje. Daugelis modelių turi inovatyvias filtrų sistemas, kurios išvalo orą ir neleidžia ore daugintis kenksmingiems mikroorganizmams ir drėgmei. Prietaisą lengvą valdyti, reguliuoti temperatūrą ir veikimo rėžimus pagal poreikį.
  Jei domina šilumos siurblio oras-oras kaina (įrenginio ir montavimo) ar norite pasikonsultuoti dėl jums tinkamo šilumos siurblio parinkimo, visada galite pasikonsultuoti su mūsų inžinieriais.

  Šilumos siurbliai oras-vanduo: veikimo principas, privalumai

  Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia panašiu principu kaip oras-oras šildymas, tačiau vietoj oro šildymo, oras-vanduo sistema šildo vandenį. Ji būna dviejų tipų: monoblokinis (sudarytas iš vieno bloko – lauko) ir „Split“ tipas (sudarytas iš dviejų blokų – lauko ir vidaus).

  Šilumos siurblių darbas gana paprastas. Pagrindinės šilumos siurblio dalis sudaro: kompresorius, freono dujos, garintuvai, kitaip dar šilumokaičiai, ventiliatoriai bei valdymo blokas. Netiesioginėmis dalimis būtų galima laikyti ir dvi terpes (lauką ir patalpą), nes be jų jokie procesai nevyktų. Įprastai išvardintos dalys sudaro du blokus, tai yra lauko ir vidaus. Tokio tipo šilumos siurblys vadinamas Split tipo. Kai kurie modeliai šilumos siurblių sudaryti tik iš lauko bloko, tokio tipo šilumos siurbliai vadinami monoblokiniais.


  Visi šilumos gamybos procesai prasideda lauko bloke. Ventiliatorių pagalba lauko oras yra cirkuliuojamas per šilumokaitį, kurio viduje yra freono dujos. Cirkuliuojant orą šilumokaitis su dujomis yra šildomas. Freono dujos ima garuoti esant net ir neigiamai temperatūrai, o praėjus darbiniam ciklui iš namo į laukinį šilumokaitį sugrįžta atšalęs freonas. Čia veikia šaldytuvo principas, tik šaltis išmetamas ne į vidų, o laukan. Išgarintas freonas šilumokaityje kompresoriaus pagalba yra suspaudžiamas, taip jo temperatūra pakeliama į mums jau reikiamą temperatūrą. Tuomet visa pagaminta šiluma per vidinį šilumokaitį yra atiduodama į vartotojo uždarą vandeninę sistemą, kuri išnešioja šilumą po namus, o atšalęs ir susikondensavęs freonas vėl grįžta į šilumokaitį, kur visas procesas prasideda iš naujo.

  Šilumos siurbliai gali ir vėsinti. Vėsinant visas darbo principas vyksta analogiškai tik priešinga puse.


  Šilumos siurblys oras-vanduo pasirenkamas dėl patogumo naudoti, todėl sėkmingai pakeičia kieto kuro katilines. Šildymas oras-vanduo sistema yra vienas pigiausių šildymo būdu. Namai efektyviai sušildomi net nesant žmonėms namuose. Klientų atsiliepimai rodo, kad daugelis jų pasirinkę šią sistemą džiaugiasi tuo, kad ja patogu naudoti, nereikia nuolatos prižiūrėti, vargti taip, kaip šildant namus kietu kuru ir jaudintis palikus sistemą be priežiūros, kol jie išvykę į svečius ar į darbą. Grįžus namo po ilgos darbo dienos – namai būna šilti ir komfortiški.

  Oras-vanduo šildymas yra ekologiškas ir aplinką tausojantis būdas apšildyti namus, nes naudoja atsinaujinančius energijos išteklius.

  Oras-vanduo kaina su montavimu yra žema lyginant su geoterminių šilumos siurblių sistemos įrengimu. Juos itin lengva sumontuoti, jiems nereikalingi specialūs gręžiniai ar didelės patalpos šilumos siurbliui laikyti. Tai vienas iš universaliausių šilumos siurblių, kuriuos galima paprastai įdiegti bet kokio dydžio ar išplanavimo namuose. Išorinė oras-vanduo sistemos dalis atrodo panašiai kaip kondicionierius ir montuojama ant specialaus pastatomo rėmo. Šiuolaikiškas sistemos dizainas negadins namo vaizdo ir nekris į akį.

  Oras-vanduo sistema efektyviausiai patalpas šildo naudojant grindininį šildymą, tačiau tinka ir šildant radiatoriais.

  Geoterminiai šilumos siurbliai: veikimo principas, privalumai

  Geoterminiu šildymu namai sušildomi panaudojant žemės šilumą. Geoterminiai šilumos siurbliai naudoja dirvožemį, paviršinį gruntą ir giliau esančias uolienas kaip šilumos šaltinį. Dirvožemis yra geras šilumos akumuliatorius, nes dirvožemio temperatūra yra gana pastovi ištisus metus. Šiluma kaupiama, todėl geoterminiai zondai ar grunto kolektoriai gali naudoti sukauptą saulės energiją žemėje. Idealiai tinka zondams ir kolektoriams, kurie niekaip nepaveikia kraštovaizdžio.

  Paplitęs terminas „geoterminis šildymas“ yra šiek tiek klaidinantis, nes geoterminė energija gaunama iš giliųjų žemės sluoksnių, esančių 5 – 6 km. gilyje. Iš tikrujų čia kalbama apie gruntinį šildymą, grunto šilumos siurblius, kurie naudoja šilumą iš paviršinių žemės sluoksnių (100 m.). Temperatūra 2 m. gylyje – pastovi, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros svyravimų.

  Šiluma iš grunto gali būti įmama:
  • Montuojant dideliame žemės plote horizontalius kolektorius (1,2 – 1,5 m. gylyje). Reikiamas žemės plotas apie 2 – 8 a. Atstumas tarp išvinguriuotų vamzdžių yra maždaug 50 cm. Priešingu atveju gruntas vamzdžių zonoje smarkiai atšaldomas ir sumažėja šilumos siurblio efektyvumas.
  • Montuojant spiraliniu vertikalius kolektorius (1,2 – 3 m. gylyje). Rekomenduojamas, kai sklypo plotas nepakankamas horizontaliajam kolektoriui įrengti.
  • Gręžiant gręžinį (70 – 120 m. gylyje). Tinka, kai sklypo plotas mažas, netinkamas reljefas ar yra kitų priežasčių, neleidžiančių įrengti horizontaliojo kolektoriaus. Geoterminiai zondai yra vertikalūs šilumokaičiai, įrengti mažiausiai penkių metru atstumu, kad jie netrukdytų vienas kitam. Į grežinį įleidžiamas U formos vamzdis (plonasieniai plastikiniai ar variniai vamzdžiai, padengti plastiko sluoksniu), kuriame cirkuliuoja neužšalančio skysčio ir vandens mišinys, surenkantis šilumą.

  Kolektoriai neturi jokio neigiamo poveikio augmenijai. Kuo vandeningesnis gruntas, tuo didesnis išgaunamos energijos kiekis.

   

  Šilumos siurblio „žemė (gruntas) – vanduo“ veikimo principas

  Gamtoje (grunte, uolienoje, vandenyje) sukaupta energija paverčiama patalpoms šildyti reikalinga energija trijuose skirtinguose kontūruose. Sūrymo (neužšalančio skysčio) kontūre laisva šiluminė energija išgaunama iš aplinkos ir perduodama į šilumos siurblį. Šaltnešio kontūre šilumos siurblys padidina žemą išgautos šilumos temperatūrą iki aukštos. Šildymo terpės kontūre šiluma paskirstoma po visą namą.

  Geriausia šilumos galia pasiekiama naudojant žemos temperatūros šildymo sistemą, pavyzdžiui, konvektorius, radiatorius, grindų arba sienų šildymo sistemą.

  Horizontaliųjų kolektorių sistemos privalumai:
  • Paprastas įrengimas (plastikiniai vamzdžiai, reikiamas didesnis plotas; variniai vamzdeliai – mažesnis plotas, bet didesnės sąnaudos)
  • Mažesnės investicijos lyginant su vertikaliuoju kolektoriumi

  Vertikaliųjų gręžinių sistemos privalumai:
  • nereikalingas didelis žemės plotas
  • didesnės investicijos, lyginant su horizontaliuoju kolektoriumi, nes naudojama brangi gręžimo technika ir technologija
  Kaip pastovios temperatūros šaltinį galima panaudoti gruntinį vandenį (temperatūra nuo 4 °C iki 10 °C) uždarojo ar atviro ciklos sistemose. Tačiau gruntinių vandenų naudojimas gali būti ribojimas dėl aplinkosauginių motyvų.

  Geoterminė šildymo sistema žiemą galima šildyti namus, o vasarą vėsinti. Taip pat ją naudojant užtikrinamas karšto vandens tiekimas.

  Kurią geoterminio šildymo sistemą pasirinkti priklausys nuo kiekvieno namų šeimininko poreikių. Patogiausias pasirinkimas yra vertikalus gręžinys, nes jis neužima daug vietos, neapriboja sklypo panaudojimo ir efektyviai veikia, tačiau jis yra ir brangiausias.

  Geoterminio šildymo privalumas, kad tai ekologiškas atsinaujinantis energijos šaltinis, kurio sistemą gali tarnauti iš kartos į kartą. Investicija į geoterminį šilumos siurblį atsipirks per 7-10 metų, kurio teikiama nauda džiaugtis ne tik jūsų vaikai, bet gal ir anūkai.

  Hibridiniai šilumos siurbliai: veikimo principas, privalumai

  Hibridiniai siurbliai dar vadinami sistemomis oras-vanduo-dujos, nes šilumos siurbliai oras-vanduo yra sujungiami su dujiniu šildymu ir taip leidžia sumažinti energijos suvartojimą bei efektyviau apšildyti namus. Gamintojai hibridiniuose šilumos siurbliuose sujungė tai, ką turį geriausią – oras-vanduo ir dujinio šildymo sistemų privalumus.
  Šių siurblių veikimo principas toks, kad oras-vanduo-dujos sistema iš išorės paima orą ir jį naudojant dujas vandenį sušildo. Šią sistemą dažniausiai pasirenka namų šeimininkai, kurie renovuoja seną šildymo sistemą ar nusprendė pakeisti atgyvenusį dujinį katilą.

  Šilumos sistema oras-vanduo-dujos gali veikti kaip dujinis katilas, kaip šildymas oras-vanduo ar abi sistemos išvien. Naujausios technologijos ir davikliai matuojantys temperatūrą automatiškai parenka optimaliausią rėžimą. Namų šeimininkas gali patikėti valdymą ir temperatūros reguliavimą kompiuteriui arba valdyti pats sistemą per savo išmanųjį įrenginį.

  Šios sistemos privalumas lyginant su oras-oras ar tik oras-vanduo sistemomis, kad ji ne tik šildo (ar vėsina) patalpas, bet ir veikia kaip vandens šildytuvas. Gaunate vieną įrenginį, kuris atlieka net tris funkcijas: šildo orą, šaldo orą ir kaitina vandenį. Oras-oras ir oras-vanduo sistemos skirtos tik patalpų šildymui.
  Jei nežinote ar jūsų namams tinkamas šildymas oras-vanduo-dujos sistema – kreipkitės į mūsų inžinierius ir jie padės išsirinkti optimalų variantą.

  Iš patalpų ištraukiamo oro šilumos siurbliai: veikimo principas, privalumai

  Ištraukiamo oro šilumos siurblys po truputį pradedamas naudoti ir Lietuvoje, ne tik Skandinavijos šalyse. Ši sistema kaip energijos šaltinį naudoja išmetamą vėdinamų patalpų orą. Sistema pasižymi „viskas viename“ privalumais: gali šildyti patalpas, jas vėsinti, vėdinti ir kaitinti vandenį. Ištraukiamo oro šilumos siurblys veikia panašiai kaip rekuperatorius, tačiau šiek tiek sudėtingiau (veikia kintamos kondensacijos principu) ir efektyviau. Daugelis šių siurblių veikia efektyviau ir našiau nei oras-vanduo sistemos.

  Ši sistema puikiai tinka A+ klasės namams, renovuojamuose daugiabučiuose, nes tokie namai yra sandarūs ir gerai apšiltinti, todėl juose efektyviau galima palaikyti tam tikrą temperatūrą ir oro drėgnumą. Ištraukiamo oro siurbliai gali būti derinami su jau esama name sistema, rekuperatoriais, centriniu šildymu ir kitomis sistemomis.

  7000
  10000 Sutaupykite 3000
  20160
  25200 Sutaupykite 5040
  42600
  53300 Sutaupykite 10700
  MDV Aroma MSAFBU09 / MOBA0309 šilumos siurblys 2,6/2,9kW
  Šildymo galia, kW
  2,9
  Vėsinimo galia, kW
  2,6
  43055
  54500 Sutaupykite 11445
  63700
  75000 Sutaupykite 11300
  67000
  83853 Sutaupykite 16853
  MIDEA NORDIC MB2-12N1D0-I + MB-12N1D0-O šilumos siurblys oras - oras
  Šildymo galia, kW
  3.8
  Vėsinimo galia, kW
  3.4
  69700
  77400 Sutaupykite 7700
  70000
  87600 Sutaupykite 17600
  MITSUBISHI SRK/SRC25ZSP-W 2.5/2.8 KW šilumos siurblys oras - oras
  Šildymo galia, kW
  2.8
  Vėsinimo galia, kW
  2.5
  72300
  85100 Sutaupykite 12800
  Airwell HDHC šilumos siurblys 2,72/3,13kW
  Šildymo galia, kW
  3,13
  Vėsinimo galia, kW
  2,72
  74400
  95500 Sutaupykite 21100
  Airwell HDHC šilumos siurblys 3,51/3,95kW
  Šildymo galia, kW
  3,95
  Vėsinimo galia, kW
  3,51
  78700
  101000 Sutaupykite 22300
  COOPER&HUNTER ARCTIC Inverter CH-S09FTXLA-NG šilumos siurblys
  Šildymo galia, kW
  2,80
  Vėsinimo galia, kW
  2,70
  80800
  99825 Sutaupykite 19025
  MIDEA XTREME SAVE šilumos siurblys oras-oras (3.5/3.8kw)
  Šildymo galia, kW
  3.8
  Vėsinimo galia, kW
  3.5
  81300
  90300 Sutaupykite 9000
  100000
  125114 Sutaupykite 25114
  DAIKIN FTXP20M9 RXP20M SPLIT sieninis oro kondicionierius
  Šildymo galia, kW
  2.5
  Vėsinimo galia, kW
  2
  102870
  114300 Sutaupykite 11430
  Airwell HDHC šilumos siurblys 5,27/5,56kW
  Šildymo galia, kW
  5,56
  Vėsinimo galia, kW
  5,27
  106000
  136100 Sutaupykite 30100
  MIDEA XTREME HEAT šilumos siurblys oras - oras (2.9/2.6kw)
  Šildymo galia, kW
  2.9
  Vėsinimo galia, kW
  2.6
  107800
  119700 Sutaupykite 11900
  116600
  145800 Sutaupykite 29200
  Gree šilumos siurblys Amber Nordic 2,7/3,5kW
  Šildymo galia, kW
  3,5
  Vėsinimo galia, kW
  2,7
  124500
  158500 Sutaupykite 34000
  GREE SOYAL inverterinis šilumos siurblys oras - oras 2.7/3.6 kW
  Šildymo galia, kW
  3,6
  Vėsinimo galia, kW
  2,7
  125800
  148000 Sutaupykite 22200
  Greitaieigis vandens šildytuvas SunSystem SWP N 200
  Vandens tūris, l
  200
  Pajungimas
  iš galo
  125900
  MITSUBISHI SRR/SRC25ZS-W 2.5/3.4KW šilumos siurblys oras - oras
  Šildymo galia, kW
  3.4
  Vėsinimo galia, kW
  2.5
  127500
  150100 Sutaupykite 22600