6 patarimai, kaip paruošti oro kondicionierių vasarai

 • 6 patarimai, kaip paruošti oro kondicionierių vasarai

  Vasaros karštis gali būti nepakeliamas, ypač jei jūsų namuose nėra tinkamos oro kondicionavimo sistemos.

  Oro kondicionieriai yra puikus būdas sumažinti kambario temperatūrą ir padaryti jūsų namus vėsesnius karštuoju sezonu. Tačiau, kad jūsų oro kondicionierius veiktų efektyviai ir ilgai tarnautų, jums reikia tinkamai jį paruošti vasarai. Štai šeši patarimai, kaip tai padaryti.

  Periodiškai valykite ir keiskite oro kondicionierių filtrus

  Oro kondicionieriaus filtrai yra vienas iš svarbiausių komponentų, kurie padeda jūsų įrenginiui veikti efektyviai. Laikui bėgant oro kondicionieriaus filtruose kaupiasi dulkės ir kiti nešvarumai. Nešvarumai užkimš oro filtrus, todėl kintamoji srovė dirbs sunkiau nei įprastai, srovė sunaudos daugiau energijos ir galiausiai sumažins efektyvumą. Be to, užsikimšęs filtras ne taip efektyviai pagerins oro kokybę kaip anksčiau.

  Prieš prasidedant vasarai svarbu valyti oro filtrus ir, jei reikia, juos pakeisti. Tai pati lengviausia oro kondicionavimo sistemos priežiūros užduotis. Paprastai jį reikia keisti kartą per tris ar keturis mėnesius, kad oro kondicionieriai veiktų efektyviai.

  Patikrinkite oro kondicionieriaus termostatą

  Oro kondicionieriai turi valdymo centrą, kuris yra termostatas. Jis reguliuoja oro kondicionieriaus veikimą, kad būtų palaikoma norima temperatūra. Prieš pradėdami naudoti oro kondicionierių, patikrinkite termostatą ir įsitikinkite, kad jis veikia tinkamai. Jei pastebėsite, kad termostatas nereaguoja arba veikia netinkamai, reikės jį pakeisti.

  Termostatą galima užprogramuoti, kad pagal nustatytus poreikius reguliuotų patalpos temperatūrą. Galite valdyti sistemą iš bet kurios vietos naudodami išmanųjį telefoną. Taip pat galite sekti ir valdyti energijos suvartojimą. Toks nuotolinis valdymas gali padėti sutaupyti pinigų.

  Patikrinkite oro kondicionieriaus laidus ir jungtis

  Prieš pradėdami naudoti oro kondicionierių, patikrinkite visus laidus ir jungtis, kadangi oro kondicionieriai gali susidėvėti. Įsitikinkite, kad jie yra tvirtai prijungti ir nėra jokių pažeidimų. Jei pastebėsite bet kokius pažeidimus, nedelsdami juos sutvarkykite arba pakeiskite.

  Patartina patikrą atlikti prieš vasarą, kadangi sugedę laidai ir jungtys neleis naudotis oro kondicionieriumi, kuris toks svarbus šiltaisiais metų laikais.

  Valykite oro kondicionieriaus išorę

  Oro kondicionieriai ir jų išorinė dalis yra atsakinga už šilumos pašalinimą iš kambario. Valydami šią dalį, galite padidinti oro kondicionieriaus veikimo efektyvumą ir sumažinti energijos sąnaudas. Prieš pradėdami valyti oro kondicionieriaus išorinę dalį, įsitikinkite, kad jis yra išjungtas ir atsijungtas nuo elektros tinklo.

  Nepamirškite visuomet palaikyti tvarką ir švarą, nes esančios dulkės gali patekti į oro kondicionieriaus filtrą, taip jis greičiau nusidėvės ir reikės filtrą pakeisti nauju.

  Patikrinkite oro kondicionieriaus kompresorių

  Oro kondicionieriai prieš vasarą reikalauja patikros. Svarbu patikrinti oro kondicionieriaus kompresorių, kuris itin svarbus oro kondicionieriaus veikime. Oro kondicionieriaus kompresorius yra atsakingas už šilumos pašalinimą iš kambario. Patikrinkite kompresoriaus būklę ir įsitikinkite, kad jis veikia tinkamai. Jei pastebėsite bet kokius pažeidimus, kreipkitės į profesionalus.

  Jei norite, kad vasarą oro kondicionierius veiktų nepriekaištingai, verta patikrinti oro kompresorių, radus trūkumų reikėtų nedelsiant juos sutvarkyti. Šį darbą geriausia patikėti profesionalams, kadangi jie geriausiai išmano savo darbą.

  Išvalykite ventiliacijos angas prieš vasaros sezoną

  Užsikimšę ar nešvarios ventiliacijos angos gali paveikti jūsų įrenginio oro srautą ir taip neigiamai paveikti jo efektyvumą. Nešvarumų kaupimasis ypač būdingas centrinėse oro kondicionavimo sistemose. Išvalę ventiliacines angas namuose ar darbo vietoje galite pagerinti sistemos efektyvumą. Prieš vasaros sezoną verta žvilgtelėti į ventiliacijos angas ir įsitikinti, ar nėra matomų dulkių ir kitų šiukšlių, kurios gali užkimšti ventiliacijos angas.

  Taigi, šie šeši patarimai padės jums paruošti oro kondicionierių vasarai ir užtikrinti, kad jis veiktų efektyviai ir ilgai tarnautų. Taip pat prisiminkite, kad reikia reguliariai valyti oro kondicionieriaus filtrus ir laikytis visų gamintojo nurodymų. Šios gairės padės jums išvengti oro kondicionieriaus gedimų ir sumažins energijos sąnaudas.