9 veiksmingi ir populiarūs kondicionieriaus efektyvumo didinimo būdai

 • 9 veiksmingi ir populiarūs kondicionieriaus efektyvumo didinimo būdai

  Oro kondicionieriai reikalingi visiems, ypač karštomis vasaros dienomis.

  Tačiau daugelis žmonių nežino, kad yra keletas paprastų būdų, kaip padidinti kondicionieriaus efektyvumą ir taip sutaupyti energijos sąnaudų.

  Kodėl svarbu turėti kondicionierių namuose?

  Oro kondicionieriai yra svarbus namų, biuro komponentas. Oro kondicionieriai ne tik sukuria tinkamą klimatą namuose ir darbo vietose, bet ir atlieka daugybę vaidmenų. Jie pagerina oro kokybę, sukuria sveikesnę ir švaresnę aplinką. Gana akivaizdu, kad oro kondicionieriai šiais laikais yra itin svarbus prietaisas, tačiau jie naudoja energiją. Dėl to pravartu žinoti efektyvius ir prieinamus būdus, kaip padidinti efektyvumą ir sumažinti išlaidas.

  Kaip padidinti kondicionieriaus efektyvumą?

  Žemiau pateikiame 9 būdus, kaip padidinti kondicionieriaus veikimo efektyvumą:

  1. Valykite oro kondicionieriaus filtrus. Oro kondicionieriai ir jų filtrai yra esminiai, nes filtrai padeda pašalinti dulkes, nešvarumus ir alergenus iš oro. Jei filtras užsikemša, kondicionierius pradeda veikti neefektyviai, nes jis turi dirbti sunkiau, kad praeitų oras per užsikimšusį filtrą. Valydami filtrus bent kartą per mėnesį, užtikrinsite, kad kondicionierius veiktų efektyviai ir taupytų energiją. Nešvarių oro filtrų valymas arba keitimas yra jūsų kintamosios srovės priežiūros proceso pagrindas. Patogiausia tai, kad galite filtrą pakeisti patys. Dėl to jums nereikia kiekvieną kartą kviesti oro kondicionavimo priežiūros personalo.
  2. Uždarykite langus ir duris. Uždarykite langus ir duris, kad oro kondicionieriai veiktų efektyviau. Jei langai ir durys yra atidaryti, kondicionierius turi dirbti sunkiau, kad išlaikytų norimą temperatūrą, o tai gali padidinti energijos sąnaudas.
  3. Šalia termostato nelaikykite šilumą išskiriančių prietaisų. Kai šalia termostato laikote šilumą gaminančius prietaisus, pvz., kompiuterius, orkaites, medijos sistemas ir kt., jūsų kintamoji srovė turi dirbti daugiau nei įprastai. Taip yra todėl, kad šie prietaisai išskiria daug šilumos. Tai nurodo jūsų kintamajai srovei, kad reikia daugiau vėsinti. Dėl to jis dirbs ilgiau ir sunkiau, o tai žymiai padidins energijos sąnaudas.
  4. Naudokite ventiliatorių. Ventiliatorius gali padėti padidinti oro cirkuliaciją ir sumažinti oro kondicionieriaus naudojamą energiją. Kai ventiliatorius veikia kartu su oro kondicionieriumi, jis padeda paskirstyti šaltą orą po visą patalpą, o tai gali sumažinti oro kondicionieriaus naudojamą energiją.
  5. Sumažinkite kondicionieriaus temperatūrą. Oro kondicionieriai yra nesudėtingai valdomi, dėl to galite sumažinti oro kondicionieriaus temperatūrą, kad jis veiktų efektyviau ir taupytų energiją. Kuo žemesnė oro kondicionieriaus temperatūra, tuo mažiau energijos jis naudoja, kad išlaikytų norimą temperatūrą.
  6. Naudokite termostato laikmačius. Termostato laikmačiai gali padėti sumažinti oro kondicionieriaus naudojamą energiją, nustatydami jį veikti tik tada, kai jums to reikia. Pavyzdžiui, galite nustatyti termostato laikmačius taip, kad kondicionierius veiktų tik tada, kai esate namuose, ir išjungtų jį, kai esate išvykę.
  7. Valykite kondicionieriaus išorinę dalį. Valykite kondicionieriaus išorinę dalį, kad ji veiktų efektyviau ir sutaupytų energiją. Jei kondicionieriaus išorinė dalis yra užteršta, ji gali pradėti veikti neefektyviai ir gali padidinti energijos sąnaudas.
  8. Sumažinkite kondicionieriaus naudojamą energiją. Sumažinkite oro kondicionieriaus naudojamą energiją, kad jis veiktų efektyviau ir sutaupytų energiją. Pavyzdžiui, galite sumažinti oro kondicionieriaus naudojamą energiją, nustatydami jį veikti tik tada, kai jums to reikia, ir išjungdami jį, kai esate išvykę.
  9. Neleiskite saulės spindulių į patalpą. Dieną, kai tiesioginiai saulės spinduliai patenka pro langus ar stiklus, patalpa pradeda šilti. Dėl to jūsų kintamoji srovė turi įdėti šiek tiek papildomo darbo. Užtraukus užuolaidas ar žaliuzes, patalpa neįkaista dėl patenkančios saulės šviesos. Apsauga nuo saulės spindulių mažina kintamosios srovės apkrovą ir padidina jos efektyvumą.

  Šie būdai gali padėti padidinti oro kondicionieriaus efektyvumą ir taip sutaupyti energijos sąnaudų. Tačiau svarbu prisiminti, kad kiekvienas namas yra skirtingas, todėl gali prireikti eksperimentuoti, kad rastumėte geriausią būdą, kaip padidinti savo oro kondicionieriaus efektyvumą.