Dujinis katilas ar šilumos siurblys: ką pasirinkti?

 • Dujinis katilas ar šilumos siurblys: ką pasirinkti?

  Žinoma, poreikis gyventi šiltai ir jaukiai namuose ištisus metus yra visiškai natūralus.

  Svarbiausia rasti ir pasirinkti tinkamiausią šildymo sistemą: ne tik gyvenamiesiems pastatams, bet ir komercinėms patalpoms, biurams ir kitiems objektams. Kadaise ilgą laiką viešpatavęs dujinis katilas dabar pamažu tampa ne tokia populiari šildymo sistema. Kodėl? Nes sistemų yra daugiau, ir, žinoma, jos yra inovatyvesnės ir kartu draugiškesnės aplinkai. Visų pirma – šilumos siurblys, tam niekas neprieštaraus. Jei šiuo metu svarstote, ar geriau namuose įsirengti dujinį katilą ar šilumos siurblį, tikimės, kad šis straipsnis padės lengviau pasirinkti.

  Įrangos montavimo kaina, kaip skiriasi?

  Žinoma, tikslių skaičiavimų pateikti neįmanoma, nes kiekvienas atvejis yra skirtingas. Dėl skirtingų savybių skiriasi ir dujinio katilo kaina. Iš pirmo žvilgsnio neįvertinus smulkmenų gali pasirodyti, kad dujiniai katilai yra pigesni, tačiau pradėjus kasti gilyn, pamatysite, kad šilumos siurbliai yra ekonomiškai naudingesni. Kodėl? Mat jie ne tik generuoja šilumą, bet ir pagal poreikį vėsina patalpą bei ruošia karštą vandenį. Taigi, jei pasirinksite šilumos siurblį, jums nereikės jaudintis dėl papildomo katilo ar oro kondicionieriaus, kurie, žinoma, yra būtini, tačiau kainuoja papildomai. Vien dėl kainos labiau apsimoka rinktis šilumos siurblius. Be to, ES kartu su APVA skiria subsidijas, padedančias pigiau įsigyti šilumos siurblius.

  Kurį iš įrenginių lengviau išlaikyti?

  Net neverta detaliai aptarinėti – kiek kainuoja vieno ar kito įrenginio išlaikymas. Šilumos siurbliais šildyti namus kur kas pigiau. Žinoma, daugelis žmonių tai matė. Pirmas dalykas, kuris gąsdina kylančios dujų kainos, deja, dėl susiklosčiusios situacijos Europoje ir pasaulyje dujos brangs dar labiau. Tuo tarpu elektra, net ir brangstant, išlieka daug pigesne alternatyva. Svarbiausia, kad namuose būtų naudojami teisingai parinkti šilumos siurbliai ir jų galia atitinka namo poreikius. Atlikti tyrimai parodė, kad lyginant šilumos siurblius ir dujinius katilus, naudojami siurbliai gali sumažinti šilumos išgavimo energiją iki 70 %. Dujiniai katilai yra ekologiškesni nei kieto kuro katilai, tačiau šilumos siurbliai yra ekologiškesni nei dujiniai katilai. Taigi, kiekvienas, kuris rūpinasi aplinka, nori gyventi tvariai bei supranta, kad kiekvieno iš mūsų pastangos gyventi draugiškai su gamta yra svarbios – turėtų rinktis inovatyvias sistemas, kurios kuria ateitį.

  Nuotolinis valdymas ir vėsinimas, kompaktiškumas

  Išties, nėra didelio skirtumo, ar name yra dujinis katilas, ar šilumos siurblys, nes nei vienas, nei kitas nereikalauja daug vietos, o įranga sumontuota nepastebimoje namo vietoje, tad projektavimo nuojautos nereikia. Galime tik pabrėžti, kad šiuo atveju kieto kuro katilai visiškai pralaimi. Jiems reikia papildomos erdvės reikalaujančios katilinės. Natūralu, kad daugelis stengiasi sukurti namus, kuriuose kiekvienas kampelis būtų tinkamas gyventi. Kas gali būti patogiau nei gulėjimas ant sofos ir nuotolinis šildymo valdymas? Šilumos siurbliai taip pat vertinami dėl lengvesnio ir paprastesnio valdymo. Ieškantiems aukščiausio lygio komforto rekomenduojame rinktis sistemą su nuotolinio valdymo pultu.  Wi-Fi valdomas šilumos siurblys užtikrins, kad jūsų namuose ne tik būtų reikiama temperatūra, bet ir bus vėsiau, kai būsite toli. Tai ne tik leis jums nuolat jaustis gerai, bet ir sumažins energijos sąnaudas. Pakartosime, kad šilumos siurblys ne tik šildo kambarį, bet ir vėsina. Tam gali būti naudojami šilumos siurbliai oras-oras.