Kaip išsirinkti tinkamą šilumos siurblį oras - vanduo?

 • Kaip išsirinkti tinkamą šilumos siurblį oras - vanduo?

  Šilumos siurblių pasirinkimas yra gana platus, tačiau kiekvienas žmogus savo namams nori geriausio pasirinkimo.

  Oras-vanduo šilumos siurbliai yra pasirinkimas, kuris ne tik puikiai atlieka savo darbą, bet ir padeda sutaupyti.

  Kaip veikia šilumos siurbliai oras - vanduo?

  Šilumos siurblių veikimo principas nėra sudėtingas, siurblys paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją vandens pagrindu veikiančiai sistemai. Sukurta šiluma gali būti naudojama patalpų šildymui arba kaip karšto vandens tiekimas namams. Oras - vanduo šilumos siurbliai yra vieni efektyviausių oro šaltinio šilumos siurblių rinkoje.  Šio tipo šilumos siurblys geriausiai veikia vidutinio klimato sąlygomis. Oras-vanduo šilumos siurblio efektyvumas yra optimaliausias esant 7°C temperatūrai, o ne sausose ir šaltose vietose, kur lauko temperatūra nukrenta žemiau -20°C. Turint omenyje šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principus, temperatūros kritimas turės įtakos darbo efektyvumui. Klimato sąlygomis, kuriose žiemos temperatūra labai žema, žemės šilumos siurbliai gali atrodyti  tinkamesnis pasirinkimas, nes jie išgauna šilumą iš žemės ir gerai veikia esant stingdančiam šaltam temperatūrai. Tačiau teigiama, kad šalto klimato šilumos siurblių, naudojančių oras-vanduo principą, technologijų patobulinimai patenkina šildymo poreikius net esant žemai temperatūrai, žemesnei nei -25°C.

  Anglies pėdsako mažinimas: ar tinkami oras - vanduo siurbliai?

  Efektyvumas yra svarbiausias, kuomet reikia išsirinkti šilumos siurblį. Daugumai žmonių svarbu atsižvelgti į anglies pėdsaką, o šilumos siurbliai oras vanduo sumažina anglies pėdsaką net perpus. Taip yra todėl, kad nors jis veikia elektra, jis daugiausia naudoja atsinaujinančią žaliąją energiją. Šilumos siurblys sulaiko žemos kokybės orą, kuris vėliau perduodamas sistemoje ir sukuria optimalų šildymą bei karštą vandenį jūsų namams. Norint gauti geriausią kainos ir kokybės santykį , atsižvelgiant į oro šaltinio šilumos siurblio kainą, būtina kruopščiai suplanuoti šilumos siurblio įrengimą , nesvarbu, ar jis yra renovuojamame, ar naujos statybos objekte. Šilumos siurbliai oras-vanduo labai gerai veikia su grindų šildymui, nes veikia žemesnėje temperatūroje. Iš pradžių išlaidos grindiniam šildymui kartu su šilumos siurbliu gali atrodyti kaip rimta investicija. Tačiau jau pirmaisiais įrengimo metais pastebėsite skirtumus – mažesnes sąskaitas už elektrą ir padidindami komfortą savo būste. Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti svarstomi net tada, kai jūsų esamose šildymo sistemose naudojami vandens pagrindo radiatoriai. Jei nenorite atnaujinti, verta žinoti, kad šilumos siurblio su radiatoriais efektyvumas priklauso nuo to, ar jie bus tinkamai pritaikyti šildymo poreikiui. Šiuo atveju labiausiai tiks didesnio dydžio arba dviejų skydų radiatoriai.

  Oras – vanduo sistemos privalumai ir trūkumai

  Oras-vanduo šilumos siurbliai yra puikus pasirinkimas paskirstant šildymą ir karštą vandenį jūsų namams, darant minimalų poveikį aplinkai. Naudodami atsinaujinančius sprendimus laikui bėgant sutaupysite sąskaitų. Norėdami priimti pagrįstą sprendimą dėl tobulos sistemos, pažvelkime į oro šilumos siurblių privalumus ir trūkumus.

  Kodėl verta pasirinkti šiuos šilumos siurblius?

  Oras-vanduo siurblių montavimo planavimas yra lengvesnis, nes jie yra mažesni ir neužima daug vietos. Tačiau jų energijos vartojimo efektyvumas yra dvigubai didesnis nei didelės apimties naftos ar dujų sistemos. Dėl šio didelio efektyvumo galite žymiai sumažinti mokesčius už komunalines paslaugas. Atsižvelgiant į tai, kad oras-vanduo šilumos siurbliai naudoja orą energijai gaminti, operacinė sistema yra paprasta ir nerizikinga. Tinkamo dydžio ir geros kokybės oro šilumos siurblys sutaupys elektros energiją su mažomis šildymo sąnaudomis, tačiau nepakenks šilumos galiai ir komfortui. Oras-vanduo šilumos siurbliai dominuoja modernizavimo rinkoje, tačiau taip pat puikiai tinka naujoms statyboms.

  Oras-vanduo šilumos siurbliams gresia neefektyvumas, kai jie dirba labai šaltu oru, todėl svarbu pažvelgti į sezoninį našumo koeficientą, kad susidarytumėte supratimą apie vidutinį metinį našumą. Ir jei svarstėte galimybę investuoti į oras-vanduo įrenginį, nes jie yra kompaktiški ir lengvai prižiūrimi, prieš statydami vidinį įrenginį kitur, o ne pagalbinėje patalpoje, pagalvokite apie triukšmo lygį.

  Taigi, oras-vanduo šilumos siurbliai yra tikrai geras pasirinkimas, apsvarstykite šio šilumos siurblio įrengimą ir sutaupykite, nes oras vanduo kaina nėra didelė, atitinka rinką.