Kaip užtikrinti, kad šilumos siurblys veiktų efektyviai?
-
Šildymo būdas šilumos siurbliais yra vienas iš patikimiausių ir pigiausių alternatyvų.
Toks šildymo būdas užtikrina patogumo jausmą ir sunaudoja mažai energijos. Šilumos siurbliai yra vienas iš moderniausių šildymo būdo pasirinkimo, nes šilumos energija yra išgaunama iš žemės, saulės, lietaus ar oro.
Populiariausi šilumos siurbliai yra oras - oras ir oras - vanduo. Šilumos siurblys oras – oras sudarytas iš dvejų dalių: viena dalis montuojama pastato išorėje, o kita – viduje. Dalis, kuri sumontuota išorėje, ima orą iš lauko ir perduoda jį į viduje esantį įrenginį. Ventiliatoriaus pagalba šiluma paskirstoma po patalpas. Šilumos siurblys oras – vanduo sudaryta taip pat iš dvejų dalių: viena montuojama išorėje, kita viduje. Šis šilumos siurblys šildo vandenį per įrengtą grindinį šildymą ar radiatorius.
Priežastys padidinančios išlaidas įsirengus šilumos siurblį
- Papildomas elektrinis šilumos elementas. Šį elementą turi visi šilumos siurbliai, jo nereikia įjungti kaskart, kadangi pats šilumos siurblys duodą signalą kada jis turi būti įjungiamas. Dažniausiai elemento paprašoma įjungti esant žemai oro temperatūrai– tokiu būdu gyvenamajame būste yra užtikrinamas pakankamas šildymas.
- Per daug žema oro temperatūra. Paprastai šilumos siurbliai skirti pastatams šildyti oro temperatūrai esant ne žemesnei nei -2°C. Tada būna nereikalingi papildomi elektros ištekliai. Kai oro temperatūra perkopia -2°C, tuomet tampa reikalinga didesnė galia, kuri pareikalauja ir didesnių elektros išteklių.
- Šildymo kreivė primontuota netinkamai dažnai sukelia nemažai papildomų išlaidų. Kreivę montuotojas koreguoja ir nustato šilumos siurblio paleidimo metu, todėl labai svarbu, kad kreivė būtų nustatyta teisingai jau montavimo metu.
Šilumos siurblių gedimai
Šilumos siurbliai kaip ir visi prietaisai kartas nuo karto genda. Dalinamės dažniausiai pasitaikančiais gedimais ir trumpais patarimais, kaip jų galima išvengti.
- Tinkamas sistemos prijungimas. Viena iš pagrindinių priežasčių kodėl atsiranda gedimai – netinkamas sistemos sumontavimas. Šilumos siurblio montavimo darbus reikėtų patikėti kvalifikuotiems specialistams, nes tik taip bus išvengta klaidų ir papildomų išlaidų jas tvarkant.
- Išorinio bloko apšalimas. Viena šilumos siurblio dalių yra montuojama išorėje, todėl žiemos metu jai tenka susidurti ir su itin sudėtingomis oro sąlygomis. Kai temperatūra nukrinta žemiau 0°C sistema gali apšalti, tačiau po kurio laiko sistema automatiškai save atsišildo.
- Atsiradus šilumos siurblio gedimui, rekomenduojame iš karto kviestis meistrus. Kvalifikuoti meistrai įvertins galimas problemas ir atliks reikalingus darbus, kad sistema veiktų tinkamai.
Tinkamo šilumos siurblio pasirinkimas
Kiekvienas namuose norime gyventi patogiai, o žiemos vakarus leisti šiltai. Kad šiluma būtų paskirstyta tolygiai ir jos pakaktų būtina išsirinkti tinkamą šilumos siurblį. Dalinamės keliais patarimais į ką atkreipti dėmesį.
- Tikslių pastato šilumos nuostolių nustatymas. Šilumos nuostoliai – tai šilumos praradimas per sienas, durys ar langus. Tik nustačius tikslius šilumos nuostolius šilumos siurblį įsigysite tinkamą.
- Kambario dydis. Šilumos siurblių yra pačių įvairiausių - vieni apšildo vieną kambarį, kiti apšildo kelis kambarius. Žinodami kambario dydį, kuris bus šildomas, pasirinksite tinkamą šilumos siurblį pagal talpą.
- Izoliacija ir langų dydis. Esant tinkamai izoliuotoms patalpoms, šilumos siurblio neprireiks labai galingo. Taip pat nuo langų dydžio, kiekio ir kokybės patalpose priklausys ir pasirenkamo siurblio galingumas.
- Kaina. Prieš perkant šilumos siurblį reikia rekomenduojama būti numačius biudžetą, kiek lėšų galėsite tam skirti. Pigiausi šilumos siurbliai yra oras – oras, o oras – vanduo yra šiek tiek brangesni. Specialistai rekomenduoja vertinti kiekvienos sistemos funkcionalumą.