Kaip veikia oras – vanduo šilumos siurblys?

 • Kaip veikia oras – vanduo šilumos siurblys?

  Šilumos siurblys yra elektrinis prietaisas, kuris efektyviausiu ir tvariausiu būdu paima šilumą iš lauko ir perduoda ją į vidų. Šiluma naudojama vandens šildymui bei karštam vandeniui namuose tiekti.

  Skirtingai nei šilumos siurblys oras-oras, siurblys oras-vanduo nenaudoja priverstinio oro namų šildymui. Vietoj to, tokio tipo sistemose naudojama hidraulinė paskirstymo sistema, skirta namams šildyti radiatoriais ar vandens šildytuvais. Taip pat ši sistema gali būti pajungta grindų šildymui. Šilumos siurbliai oras-vanduo tas tinkamu pasirinkimui namų savininkams, kurie nori spindulinio šildymo komforto be šiltnamio efektą sukeliančios dujų emisijos.

  Kaip veikia oras - vanduo šilumos siurblys?

  Oras – vanduo šilumos siurblio veikimo principas paprastas – paimtas oras iš lauko, paverčiamas šiluma, kurią naudosite buityje. šilumos siurblys yra sudarytas iš trejų pagrindinių komponentų: lauko ir vidinio bloko bei šaltnešio.

  Lauko blokas veikia kaip garintuvas, kuris išgauna energiją iš lauko oro ir sugeria ją į skystą šaltnešį. Šaltešyje sugauta energija virsta dujomis. Vidinis blokas suspaudžia dujas, taip yra pakeliama dujų temperatūra ir šiluma patenka į šildymo sistemą. Dujos grįžta į skystą būseną. Sistemoje esantys išsiplėtimo vožtuvas sumažina šaltnešio slėgį, todėl jis išgaruoja, o ciklas prasideda iš naujo. Šilumos siurbliai galite įsirengti naujos statybos ir modernizuotuose gyvenamuosiuose namuose.

  Oras - vanduo šilumos siurblio privalumai

  Oras - vanduo šilumos siurblį verta įsirengti dėl daugelio priežasčių. Kelios iš jų būtų:

  • Sunaudojama daug aukštos energijos. Vienas iš pagrindinių privalumų, kurių vartotojai gali tikėtis naudojant oro šilumos siurblius, yra aukštas energijos vartojimo efektyvumo įvertinimas. Oras – vanduo šilumos siurblių įrenginių efektyvumas matuojamas atitinkamai šildymo sezono ir sezono energijos vartojimo efektyvumo  koeficientu.
  • Minimalus energijos suvartojimas. Oras – vanduo šilumos siurbliai veikimo metu neprigamina daug energijos. Ir kadangi elektra naudojama tik šilumos siurblio vidinėms operacijoms maitinti tikėtina, kad mėnesio sąskaitas už šildymą gausite kur kas mažesnes.
  • Ilgas tarnavimo laikas. Dar vienas šilumos siurblio oras – vanduo privalumas – ilgas tarnavimo laikas. Šie įrenginiai apytiksliai tarnauja iki 20 metų ir yra ilgalaikis energijos vartojimo sprendimas, kuris generuoja grąžą nuo pirmos dienos.
  • Įperkama kiekvienam. Palyginus su kitais šildymo įrenginiais šilumos siurblys oras – vanduo kainuoja kur kas pigiau, o efektyvumas būna toks pats arba net geresnis.

  Oras - vanduo šilumos siurblio montavimas ir priežiūra

  Šilumos siurblio montavimą sudaro keli etapai:

  • Išsirinkite šilumos siurblį. Renkantis šilumos siurblį oras-vanduo turite žinoti namo šildymo ir vėsinimo reikalavimus. Pagal tai ir pasirinkite šilumos siurblį oras – vanduo ir žinokite, kad jų yra ne vienas modelis, kurių kiekvienas turi skirtingas funkcijas ir galimybes, priklausomai nuo pasirinkto modelio.
  • Prieš montuojant šilumos siurblį oras - vanduo atsižvelkite į įvairius veiksnius ir užtikrinkite galimybes namuose įsirengti tokios paskirties šilumos siurblį. Tai apima esamos šildymo sistemos patikrinimą ir naujos sistemos reikalavimų supratimą. Specialistams turėsite leisti atlikti gyvenamojo pastato apžiūrą ir įvertinti jų tinkamumą.
  • Montavimui turi būti pasirinkta tinkama vieta, kadangi oras – vanduo šilumos siurblio vieta yra labai svarbi siekiant, kas įrenginys veiktų optimaliai ir efektyviai. Instaliacijos įrengimo vietos pasirinkimas priklauso nuo pasirinkto šilumos siurblio sistemos modelio. Idealiu atveju įrenginys turėtų būti vietoje, kur geras drenažas ir lengva prieiga prie lauko įrenginio.

  Rekomenduojame prieš montuojant įrenginį pasikonsultuoti su specialistų, kad nepridaryti klaidų, kurios gali kainuoti daug.