Kas yra šilumos siurbliai ir kaip jie veikia?

Kas yra šilumos siurbliai ir kaip jie veikia?

Šilumos siurblys paima šilumą iš žemės arba oro aplink pastatą ir padidina ją iki tokios temperatūros, kad namuose ir įmonėse būtų šilta.

Kadangi dėl energijos krizės šildymo ir oro kondicionavimo išlaidos didelės, jums gali kilti klausimas, ar šilumos siurbliai yra atsakymas. Jie brangūs, tačiau šilumos siurbliai, tokie kaip šilumos siurblys oras vanduo, šilumos siurblys oras oras, žada sumažinti sąskaitas už energiją ir galiausiai padėti sutaupyti. Ir kadangi jie neišskiria anglies dioksido, jie taip pat gali būti geresni planetai.

Kuo išsiskiria šilumos siurbliai?

Šilumos siurbliai gali padėti kai kuriems vartotojams sumažinti didėjančias sąskaitas už energiją, nors pradinės išlaidos yra didelės. Jie yra veiksmingas būdas kontroliuoti temperatūrą pastate ir yra įrodymų, kad jie mažina išmetamųjų teršalų kiekį. Tyrimai rodo, kad ši technologija gali padėti žmonėms, išgyvenantiems rekordines karščio bangas. Šilumos siurbliai veikia tuo pačiu principu kaip ir šaldytuvas.

Iš ko susidaro šilumos siurbliai?

Pats šilumos siurblys susideda iš kompresoriaus, kuris per šaldymo ciklą perkelia šaltnešį, ir šilumokaičio, kuris išgauna šilumą iš šaltinio. Tada šiluma per kitą šilumokaitį perduodama į aušintuvą. Pastatuose šiluma tiekiama naudojant priverstinio oro arba hidraulines sistemas, tokias kaip radiatoriai arba grindų šildymas. Šilumos siurblius galima prijungti prie rezervuaro, kad būtų gaminamas sanitarinis karštas vanduo arba suteiktų lankstumo hidraulinėse sistemose. Daugelis šilumos siurblių taip pat gali užtikrinti patalpų vėsinimą vasarą, ne tik patenkinti patalpų šildymo poreikius žiemą. Pramonėje šilumos siurbliai naudojami karštam orui, vandeniui ar garams tiekti arba medžiagoms tiesiogiai šildyti. Didelio masto šilumos siurbliams, naudojamiems komerciniams ar pramoniniams tikslams arba centralizuoto šildymo tinkluose, reikia aukštesnės įėjimo temperatūros nei gyvenamosiose patalpose.

Koks yra šilumos siurblių veikimo principas?

Reikia atsiminti du dalykus: pirma, nesvarbu, koks šaltas lauke – net jei temperatūra nukrenta gerokai žemiau nulio – visada yra šiek tiek šiluminės energijos, esančios ore arba žemėje. Šilumos siurbliai sukurti taip, kad į jūsų namus patektų pakankamai šilumos, kad sušildytumėte vandenį, patalpas. Antras dalykas – palikta savieigai, šiluma visada iš šiltesnės vietos keliauja į šaltesnę – todėl žiemą namai atšąla. Šilumos siurblys kontroliuoja šį natūralų šilumos mainų procesą, todėl galite atvėsti arba sušildyti savo namus. Oro siurblys gali tai padaryti, nes jame yra skysto šaltnešio varinėje ritėje. Jis sugeria šilumą iš lauko oro, o tada siurblys naudoja elektros energiją šaltnešiui suspausti, padidindamas jo temperatūrą. Tai perduoda šilumą viduje.

Kodėl mums reikia šilumos siurblių?

Maždaug 40 % pasaulinių išmetamųjų teršalų patenka iš pastatų ir didžioji dalis jų atsiranda dėl to, kaip šildome savo namus ir įmones. Gamtinių dujų naudojimas šildymui sudaro beveik 20 % išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Perėjimas prie švaresnių, mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių produktų atlieka svarbų vaidmenį kovojant su klimato kaita. Kad sumažintume anglies dvideginio išmetimą ir pasiektume  grynąjį nulį, turime pereiti nuo šildymo, kuriame naudojamas daug anglies dioksido išskiriantis kuras, prie švaresnių, mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių arba visiškai neišskiriančių alternatyvų. Viena iš šių alternatyvų yra šilumos siurbliai.

Kaip šilumos siurbliai gali sumažinti išmetamų teršalų kiekį, jei jie veikia elektra?

Šilumos siurbliai naudoja elektros energiją, tačiau jie gali pagaminti du ar tris kartus daugiau šilumos nei sunaudoja elektros energijos. Šilumos siurblių sistemos skirtos išgauti iš supančios aplinkos didesnį šilumos energijos kiekį, nei sunaudojama šilumai sukurti. Be to, pati elektros gamyba progresuoja link grynojo nulio. Atsinaujinantys energijos šaltiniai, tokie kaip  saulės ir vėjo energija, vis dažniau maitina mūsų sistemas, o tai reiškia, kad elektros energija, naudojama šilumos siurbliams maitinti, tampa švaresnė.