Oro kondicionieriaus įrengimas bute: ar reikalingas leidimas?

 • Oro kondicionieriaus įrengimas bute: ar reikalingas leidimas?

  Gaivus, šviežias ir maloniai vėsus oras namuose užtikrina puikų mikroklimatą, o pastarasis yra glaudžiai susijęs su gera savijauta ir komfortu.

  Ką jau kalbėti apie karštas vasaros dienas – tuo laikotarpiu kondicionierius tampa nepamainomu prietaisu! Oro kondicionierius – tai įrenginys palaikantys nustatytą temperatūrą ir drėgmę

  Oro kondicionavimas - tai procesas, kuris palaiko numatytos temperatūros, santykinės drėgmės ir oro grynumo sąlygas. Oro kondicionavimas naudojamas tiek namų sąlygomis, tiek versle, siekiant užtikrinti tinkamą įrangos ar mašinų veikimą. Oro kondicionavimo sistema turi būti veiksminga nepriklausomai nuo išorinių klimato sąlygų ir kontroliuoja oro temperatūrą, drėgmę, judėjimą ir kokybę.

  Priežastys kodėl verta įsigyti oro kondicionierių?

  1. Geresnė oro kokybė. Oro kondicionieriaus pagalba vyksta oro cirkuliacija ir filtravimas. Kondicionieriai taip pat padeda pašalinti teršalus iš oro, kuriuo kvėpuojate, sumažina dirgiklius sukeliančius alergijos ir astmos problemas.
  2. Padidėjęs darbo jėgos efektyvumas. Kai karštoje patalpoje yra įrengtas oro kondicionierius, kuris vėsina orą, padidėja darbo produktyvumas ir priimami geresni sprendimai, kadangi padidėja susikaupimas.
  3. Lengvesnis miegas. Kai kambaryje karšta miego kokybė suprastėja, o miegas svarbus mūsų fizinei ir psichinei savijautai. Tinkamai veikiantis oro kondicionierius gali padės jums atsivėsinti karštą naktį ir kokybiškai pailsėti.
  4. Užtikrinta baldų apsauga. Per aukšta temperatūra patalpose gali sugadinti baldus. Bet koks audinys yra linkęs į pelėsį, kuris sparčiai auga drėgnoje aplinkoje. Įsigiję geriausią oro kondicionierių galėsite išlaikyti geriausią baldų būklę, todėl neabejojame, kad sutaupysite pinigų papildomoms remonto išlaidoms.
  5. Sumažina dehidratacijos riziką. Per aukšta temperatūra patalpoje reiškia gausų kūno prakaitavimą – gausus prakaitavimas veda prie dehidratacijos. Vėsesnėje patalpoje prakaituosite mažiau arba visiškai nebeprakaituosite, taip išvengdami vandens trūkumo organizme.

  Oro kondicionieriaus veikimas

  Oro kondicionieriai yra įvairių formų ir dydžių, tačiau visi jie veikia pagal tą patį principą. Oro kondicionierius tiekia šaltą orą jūsų namuose ar verslo patalpose, pašalindamas šilumą ir drėgmę iš patalpų į lauką.

  Standartiniame oro kondicionieriuje yra naudojama specializuota cheminė medžiaga, vadinama šaltnešiu. Šaltnešį sudaro 3 komponentai: kompresorius, kondensatoriaus ir garintuvo ritė. Visi 3 komponentai veikia kartu - kompresorius padidina šaltnešio dujų slėgį bei temperatūrą, kuriuos siunčia į kondensatoriaus ritę. Dujų slėgis susijungęs su temperatūra pavirsta skysčiu. Tada šaltnešis grįžta atgal į patalpą ir vėsus oras patenka į garintuvo ritę – patalpose tampa vėsu ir užkertamas kelias pelėsiams bei įvairioms bakterijoms veistis.

  Oro kondicionieriaus montavimas ir įrengimas

  Oro kondicionieriaus įrengimas nėra toks paprastas procesas, kadangi įrangos įrengimas kai kuriais atvejais gali sukelti daugybę kliūčių. Kiekvieno oro kondicionieriaus modelio išdėstymas yra skirtingas, todėl įrenginėjant bet kokio modelio oro kondicionierių galite susidurti su tam tikrais iššūkiais.

  Pagrindinis iššūkis įrengiant oro kondicionierių bute ar gyvenamajame name yra tinkamos prieigos prie išorinio įrenginio, vidinio bloko, taip pat visų reikalingų kanalizacijos ir vamzdžių atradimas. Šiuo atveju, kad susidarytų mažiau darbo, tinkama alternatyva gali tapti – ant grindų montuojamas įrenginys arba kelių galvučių padalijimo sistema dažnai yra tinkama alternatyva.

  Ant grindų montuojamas oro kondicionierius – tai kompaktiškas oro kondicionavimo įrenginys, kurį galima montuoti žemai ant sienos arba tiesiai virš grindų. Šaltas oras paskirstomas iš ventiliacijos angų, esančių įrenginio viršuje arba apačioje, kai kuriais atvejais – iš abiejų pusių. Tais atvejais, kai sienoje nėra pakankamai vietos, kai kuriuos modelius galima montuoti tiesiai ant lubų.