Oro kondicionierių tipai ir kurį geriausią rinktis?

 • Oro kondicionierių tipai ir kurį geriausią rinktis?

  Oro kondicionieriai - vienas iš labiausiai paplitusių elektros prietaisų naudojamų namuose Amerikoje. Beveik 75% namų yra įrengti vienokio ar kitokio tipo oro kondicionieriai. 

  Oro kondicionavimo sistema yra sudaryta iš kelių garintuvų ir vieno kondensatoriaus, kuris savo talpa ir išoriniu vaizdu yra gan platus.

  Oro kondicionavimo įrenginys yra neatsiejama bet kurio namo dalis ir tikėtina, kad užims nemažą jūsų būtino buitinės technikos biudžeto dalį. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą oro kondicionierių, nes nuo to tiesiogiai priklausys būsto vėsinimas, komfortas ir energijos suvartojimas. Yra įvairių tipų oro kondicionieriai ir kiekvienas jų turi savo privalumų ir trūkumų.

  Centrinis oro kondicionierius

  Šis oro kondicionieriaus tipas tinkamiausias, jei turite didelį namą ir norite vėsinti kelis kambarius vienu metu. Centriniame oro kondicionavimo įrenginyje naudojama padalinta sistema, kuri reguliuoja orą per namuose įrengtą kanalinę sistemą. Sistema yra dviejų pagrindinių vienetų derinys.

  Lauko blokas sudarytas iš kondensatorių ir kompresorių. Nors vidaus bloką sudaro garintuvo ritės ir oro tvarkytuvas, kaip ir bet kuris įprastas oro kondicionierius, centrinis oro kondicionierius naudoja šaltnešį, kad pašalintų susidariusią šilumą iš patalpų oro. Naudojant modernią ŠVOK technologiją, išmanieji termostatai gali būti sujungti su centriniais oro kondicionieriais, taip patalpose užtikrinamas pastovus vėsinimas.

  Beortakiai Mini Split oro kondicionierius

  Jei norite didesnio efektyvumo vėsinamoje patalpoje, nebenorite turėti daugybės ortakių arba tiesiog norite kad dalis namų būtų vėsinama, dalis ne - rinkitės beortakius Mini Split oro kondicionierius. Beortakės kondicionavimo sistemos yra puikus pasirinkimas šiuolaikiniams namams.

  Tokio tipo kondicionieriai turi išorinį bloką, kurį sudaro kompresorius ir kondensatorius -derinys, kuris tiekiamas kartu su vienu ar daugiau vidaus įrenginių. Šie įrenginiai montuojami ant sienos ir turi pūstuvus. Vidiniai ir išoriniai įrenginiai yra sujungti vamzdžiais ir per juos cirkuliuoja šaltnešis, priklausomai nuo naudojimo tipo. Dėl kondicionierių mažumo kiekviename kambaryje dažniausiai įrengiami atskiri įrenginiai, kurie naudojami oro šildymui arba vėsinimui. Tokio tipo oro kondicionieriai laikomi daug efektyvesniais energijos sąnaudomis, palyginti su kai kuriomis kitomis siūlomomis galimybėmis.

  Langų oro kondicionieriai

  Kadangi langų oro kondicionieriai būna įvairių dydžių, jie tinkami vėsinant vienvietį kambarį ar nedidelį patalpų plotą. Langų oro kondicionieriai nuo pat pradžių buvo laikomi kaip mažesnių erdvių vėsinimo čempionai ir yra labiausiai paplitęs oro kondicionierių tipas.

  Šis oro kondicionierius yra vienas įrenginys, kurio visi komponentai yra viduje. Jis išmeta šilumą iš lauko pusės ir pučia vėsų orą į patalpą iš vidaus. Šis kondicionierius dažniausiai yra montuojamas prie lango. Tokie oro kondicionieriai turi filtrą, kurie turi būti reguliariai valomi, kad būtų užtikrintas visiškas kintamosios srovės efektyvumas. Šie kondicionieriai turi įrenginio valdiklius ir juos galima įsigyti su nuotolinio valdymo pulteliu.

  Nešiojamas oro kondicionierius

  Nešiojami oro kondicionieriai yra panašūs į langų oro kondicionierius. Jie taip pat dedami į vieną įrenginį, kurio visi komponentai yra viduje. Tačiau nešiojamasis oro kondicionierius skiriasi tuo, kad jis yra laisvai stovintis įrenginys ir gali būti perkeliamas iš vieno kambario į kitą.

  Jeigu nuspręsite įsigyti mažesnį kondicionierių, jį galėsite naudoti net vonios kambaryje. Nešiojamieji kintamosios srovės įrenginiai dažniausiai turi vieną žarną, kuri paima orą iš patalpos vidaus ir išstumia jį į lauką. Jeigu įrenginys turi dvi žarnas - viena žarna traukia orą iš lauko, šis oras aušina kompresorių ir iš kitos žarnos pašalinamas oras lauke. Kadangi nešiojamasis įrenginys yra patalpoje, jo garintuvo ventiliatorius veikia nuolat, taip išgarinama kondensuota drėgmė susikaupusi įrenginio viduje.