Šilumos siurbliai oras - vanduo: elektros sąnaudos

 • Šilumos siurbliai oras - vanduo: elektros sąnaudos

  Visi nori sutaupyti ir niekas nenori permokėti už elektros sąnaudas.

  Šilumos siurblys yra vis labiau populiarėjantis šildymo būdas namams. Kiekvienas žmogus, kai reikia rinktis šildymą šilumos siurbliais turi įvertinti keletą kriterijų. Kuo skirtingi šildymo siurbliai skiriasi pagal šilumos siurblio tipą? Tiesa, tokią informaciją tiksliai pateikti labai sunku, nes konkretus elektros suvartojimas priklauso nuo siurblio veikimo principo, naudingumo koeficientų ir, svarbiausia, nuo namo izoliacijos, kuri kiekvienu atveju skirsis. Oras vanduo sistema: kokios elektros sąnaudos?

  Šilumos siurbliai oras-vanduo: šilumos siurblio elektros sąnaudos, kokios jos?

  Pastarasis priklausys nuo konkretaus vandens siurblio modelio, ar teisingai parinktas jo galingumas pagal namo dydį, ar reikia ruošti ir karštą vandenį, namo paskirstytos energetinės klasės ir pan. Labai preliminariai galima teigti, kad esant šaltesnėms sąlygoms lauke, tarkime -22 laipsniai, A++ klasės namo elektros sąnaudos per valandą gali būti apie 50 W/m2. Vertindami, kurią šildymo sistemą pasirinkti, galite naudoti skaičiuoklę. Jas galite rasti internete, tačiau primenama, kad jos yra preliminarios. Vis dėlto tai yra geras būdas susidaryti supratimą, kiek elektros energijos gali sunaudoti šilumos siurblys oras vanduo, priklausomai nuo namo dydžio, šiluminės varžos ir kt.

  Nuo ko priklauso sąnaudų kaina?

  Visiems svarbus klausimas: nuo ko priklauso sąnaudos? Kaip galima kuo daugiau sutaupyti? Yra keletas kriterijų, kurie padės ne tik sutaupyti, bet ir nustatyti, kiek teks mokėti. Šildymo kaštai labai priklauso nuo namo energetinio rodiklio. Jei lygintume pastato šildymą su aukščiausios ir žemiausios energetinės klasės oras-vanduo sistemomis, šildymo kaštai kartais gali skirtis. Galite lengviau apskaičiuoti konkretaus šilumos siurblio elektros suvartojimą. Jei pasirinksite patinkantį modelį, atkreipkite dėmesį į jo COP – našumo koeficientą. Tai rodo energijos suvartojimo ir šilumos santykį. Taigi pasirinkus 9 kW galios siurblį, kurio COP lauke esant -7 laipsniams yra 4,64, elektros suvartojimas per valandą bus skaičiuojamas taip: 9 / 4,64. Siurblys sunaudoja 1,94 kW per valandą. Tačiau skaičiuojant elektros sąskaitą reikia atsižvelgti ir į tai, kad paties oro šilumos siurblio įrengimo kaina yra palyginti nedidelė. Be to, dažnai galima gauti valstybės paramą. Tai gali padėti sutaupyti dar daugiau. Kieto kuro katilų įrengimas gali kainuoti daug brangiau, nors jų eksploatacijos kaštai gali būti ne mažesni. Renkantis šildymo sistemą, apsvarstykite visus aspektus.

  Koks yra siurblio oras-vanduo veikimo principas?

  Šie siurbliai veikia kaip oro kondicionieriai, tačiau jie ima šilumą iš aplinkinio oro ir perduoda ją namo šildymo sistemai. Galima naudoti arba šiuo metu itin populiarias grindų lentas, arba radiatorinio šildymo sistemas. Taip, šiems siurbliams veikti reikalinga elektra, tačiau jos sąnaudos nėra didelės, nes šiluma nesigamina – ji sugeriama iš išorės. Tai lemia, kad šilumos siurblys oras-vanduo yra ekonomiškas sprendimas elektros suvartojimo požiūriu. Žinoma, galutinės energijos sąnaudos priklauso nuo oras vanduo galios ir lauko temperatūros, tačiau čia taip pat galima sutaupyti energijos. Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti derinami su saulės moduliais, todėl jų eksploatavimas bus pigesnis.