Šilumos siurbliai tinka visų tipų objektams - nuo butų iki eilinių namų

 • Šilumos siurbliai tinka visų tipų objektams - nuo butų iki eilinių namų

  Šilumos siurbliai – geriausias pasirinkimas norint gyvenamajame būste užtikrinti malonią šilumą, kuria bus galima mėgautis visais metų sezonais. 

  Būsto šildymas su šilumos siurbliais yra patogus, efektyvus bei naujoviškas šio amžiaus būdas turintys daug privalumų ir tam tikrų niuansų.

  Šilumos siurblių įsirengimas šiuo metu populiarėja vis labiau, todėl kad juos paprasta įsirengti ne tik bute, bet ir gyvenamajame name. Šilumos siurblio įsirengimas yra energetiškai efektyvus, jam nereikia kirsti stogo ar turėti pastatyto kamino. Taip pat šilumos siurblys yra išskirtinis tuo, kad savo darbui naudoja gamtos energijas: orą ir vandenį.

  Šilumos siurblių tipai

  Šilumos siurbliai pagal šilumos pasisavinimą iš vandens arba grunto skirstomi į du tipus:

  • Šilumos siurblys oras – oras ima šilumą iš grunto, taip pakeisdamas vienokį orą kitu: šilta orą pakeisdamas į šaltą ir atvirkščiai. Šios rūšies šilumos siurbliai veikia pūtimo principu ir sunaudoja labai mažai elektros energijos. Norint sumažinti elektros išlaidas verta pagalvoti apie šio įrenginio įsirengimą.

  Kalbant apie montavimą, šilumos siurblys susideda iš dviejų įrenginių. Šių įrenginių viena dalis montuojama pastato viduje, o kita – išorėje. Šios dalys yra sujungiamos freonine linija ir kompresoriumi, kuris yra laikomas šilumos siurblio oras – oras pagrindine dalimi. Taip išorėje susidariusi šiluma paimama iš lauko pusės ir perduodama į vidaus įrenginį.

  • Šilumos siurblys oras - vanduo veikia tokiu principu: iš lauko paimamas oras įrenginyje yra pašildomas iki reikiamos temperatūros. Ši šiluma keliauja per radiatorių bei grindų šildymo sistemose esantį vandenį, taip jūsų gyvenamojo namo patalpos prisipildo šiltu oru. Taip pat šis šilumos siurblys geba ruošti vandenį jūsų vartojimui.

  Šis siurblys turi pagrindines, jo veikimui būtinas dalis: kompresorius, freono dujų jungiamoji linija, šilumokaičiai ir valdymo blokas. Įrenginio veikimas susideda iš kelių etapų:

  • Ventiliatorius lauko orą stumia pro šilumokaitį, kurio viduje yra freono dujos;
  • Kompresorius freono dujas suspaudžia taip pakeldamas iki reikiamos temperatūros;
  • Po kurio laiko susikondensavęs ir atšalęs freonas grįžta atgal į šilumokaitį ir taip šilumos gaminimo procesas kartojasi iš naujo.

  Šilumos siurblių privalumai

  • Pinigų sutaupymas. Šilumos siurblio įsirengimas padės sutaupyti net iki 70 % šilumos energijos, tai garantuos ir kur kas mažesnes gaunamas elektros sąskaitas. Taip pat šildymo sistema veiks automatiškai – galėsite mėgautis karštu vandeniu neįdėdami nei kiek savo pastangų.
  • Inovatyvi ir naujoviška įranga. Šilumos siurblių pasirinkimas išties labai gausus ir pasirinkę tinkamus bei inovatyvius šilumos siurblius pagerinsite savo gyvenimo kokybę ir tuo pačiu užtikrinsite namų saugumą. Siurblys veiks be jūsų įsikišimo, o apsaugos funkcija įrengta įrenginyje padės reguliuoti veikimą priklausomai nuo lauke esančios temperatūros.
  • Ekologiškumas. Šilumos siurbliai prisideda ne tik prie mažesnio elektros suvartojimo, bet ir prie gamtos išsaugojimo. O kaip matome šiandienos pasaulyje – geoterminis šildymas yra ne ateitis, o šiandiena, kai vis daugiau yra kalbama apie mažesnę gamtos tarša.
  • Šilumos siurblio funkcionalumas. Šilumos siurbliai gaminami vis labiau funkcionalesni – valdomi nuotoliniu būdu, turintys savisaugos funkciją, turintys platų temperatūros reguliavimo diapazoną, pašildantys vandenį ir turintys daug kitų reikalingų funkcijų.

  Jeigu savarankiškai sunku išsirinkti ir priimti sprendimą koks šilumos siurblys jums reikalingas, pasitarkite su šioje srityje dirbančiais specialistais.