Kaip išsirinkti mobilų kondicionierių namams?

  • Kaip išsirinkti mobilų kondicionierių namams?

    Mobilūs kondicionieriai arba kitaip nešiojami oro kondicionieriai – tai labai patogūs, kintamosios srovės kondicionieriai skirti naudoti mažose namų ar biurų patalpose.

    Kondicionieriaus paskirtis – šalinti šiltą orą ir drėgmę susidariusią patalpose Šie kondicionieriai yra lengvai montuojami, perkeliami, todėl gali būti naudojami skirtingose patalpose.

    Paprastai mobilūs kondicionieriai yra statomi ant grindų, kai kurie turi ratukus, kurių dėka juos tampa lengvai perstumti į kitus kambarius ar patalpas. Galvojantiems apie mobilaus kondicionieriaus įsigijimą pravartu žinoti, kad šis kondicionierių tipas turi vieną arba dvi žarnas. Nuo žarnų kiekio priklauso oro cirkuliacija įrenginyje jam veikiant. Taip pat renkantis kondicionierių rekomenduojama atkreipto dėmesį į aušinimo talpą ir galią, kondicionieriaus dydį, matmenys, įrenginio pritvirtinimą ir efektyvumą.

    Aušinimo talpa ir galia

    Mobilaus kondicionieriaus aušinimo galia atitinka kintamosios srovės įrenginio (BTU) terminio bloko reitingą, kuris parodo kiek vėsinimo galios oro kondicionierius gali pagaminti per valandą. Šis rodiklis turi įtakos efektyviam namų vėsinimui. Kalbant apie galią, kondicionierius idealiausiu atveju turėtų turėti bent 20 BTU kiekvienam kvadratiniam metrui vėsinamos patalpos.

    Jeigu vėdinamos patalpos yra mažos puikiai tiks ir mažos talpos mobilus kondicionierius. Tačiau jeigu vėdinama patalpa yra didesnė – biuras, didesnis kambarys ar kita patalpa, kondicionierių rekomenduojama įsigyti didesnę ir turintį didesnį pajėgumą. Toks kondicionierius išlaikys vėsesnę patalpą ilgesnį laiką ir turės didesnį (BTU) reitingą.

    Dydis ir matmenys

    Pasirinkto mobilaus kintamosios srovės kondicionieriaus dydis turėtų priklausyti nuo vėsinamų patalpų dydžio. Didesnis įrenginys nereiškia, kad galingesnis, todėl prieš perkant rekomenduojama pasiskaityti apie įrenginį, pasidomėti jo galia, talpa ir kitomis nuostatomis. Taip pat pravartu žinoti, kad didesnis mobilus kondicionierius su pakankama galia atvėsins patalpas greičiau, bet veiks garsiau ir sunaudos kur kas daugiau elektros energijos, negu  pasirinktas mažesnis modelis.

    Renkantis kondicionierių reikėtų dėmesį atkreipti ir į vėsinamų patalpų dydį, apstatymą kitais baldais. Įrenginys, ypatingai jeigu įsigytas didesnis – užims daugiau vietos, todėl svarbu, kad jį būtų kur padėti.

    Kondicionieriaus montavimas

    Priklausomai nuo pasirinkto mobilaus oro kondicionieriaus tipo, montavimas gali būti daugiau ar mažiau sudėtingas procesas. Nors ne vienas specialistas teigia, kad mobilūs kondicionieriai yra patys paprasčiausi montavimo atžvilgiu, nes šį darbą gali atlikti bet kas. Tereikia pasirinkti tinkamą vietą prie elektros lizdo ir lango, kondicionierių prijungti prie elektros lizdo ir ištraukti įrenginio žarną pro langą kartu su adapteriu.

    Atliekant montavimo darbus svarbu įsitikinti, kad tarpai tarp įrenginio žarnos, adapterio ir lango šonų būtų užsandarinti. Kad tai būtų atlikta tiksliai rekomenduojama išmatuoti langą, kad tarpai būtų tinkami. Tarpų užsandarinimui puikiai tiks putos, pritvirtintas faneros ir kartono gabalas.

    Mobilaus oro kondicionieriaus efektyvumas

    Greitas būdas nustatyti mobilaus kondicionieriaus energijos vartojimo efektyvumą susipažinti su įrenginio elektros efektyvumo rodikliu (EER). Šis rodiklis nurodo kiek galios kondicionierius sunaudoja kiekvienam vėsinamam kvadratiniam metrui. Kuo didesnis EER rodiklis, tuo daugiau energijos bus suvartojama.

    Nacionaliniai prietaisų standartai reikalauja, kad mobilūs kondicionieriai pagaminti po 1990 m. turėtų 8,0 ar didesnį EER. Patalpas vėdinantys kondicionierius, kurio EER yra ne mažesnis kaip 9,0, rekomenduojamas esant švelnesniam klimatui. Jeigu gyvenate karštomis klimato sąlygomis pageidautina, kad kondicionieriaus EER būtų virš 10.

    SKU#162306513236770281
    SKU#162305360352175951
    SKU#165461573837729041
    SKU#165121605442678