Kiek elektros sunaudoja rekuperatoriaus?
-
Rekuperatorius - ortakių sistema skirta tam, kad nuolatos būtų vėdinamos patalpos ir kartu saugoma patalpų šiluma.
Ši sistema gamina šilumą iš išmetamųjų dujų, tokiu būdu oras yra pašildomas ir naudojamas degimo procese. Įsigiję rekuperatorių ne tik sumažinsite degalų sąnaudas, bet ir padidinsite liepsnos efektyvumą bei pagerinsite degimo įrangos efektyvumą.
Rekuperacinės sistemos sukurtos taip, kad taupytų energiją ir šilumą, mažintų vartotojo išlaidas šaltuoju metų laiku. Taip rekuperacinė ortakių sistema energijos sąnaudas sumažina nuo 80 iki 95 proc. Pačio rekuperatoriaus veikimo esmė tame, kad iš patalpos išmetamas oras eidamas per šilumokaitį pašildo iš lauko ateinantį orą.
Rekuperatorių tipai
Konvekciniai rekuperatoriai sudaryti iš vamzdžių ryšulių, kurių vamzdeliai privirinami prie vamzdžių lakštų, siekiant užtikrinti dujų sandarumą. Vamzdžių išdėstymas, srauto modelis yra pagrįsti kiekvienos individualios paskirties specifika gamybos metu. Įprastoje šio tipo rekuperatoriaus konstrukcijoje karštos išmetamosios dujos iš krosnies teka horizontaliai per rekuperatorių, keliaudamos vertikaliai vamzdžiu.
Keramikinis rekuperatorius sudarytas iš didelio greičio degiklio, kuris skirtas greitam šilumos atgavimui ir kokybiškam temperatūros paskirstymui. Sistemos galia siekia nuo 9 iki 250 kW, o maksimali temperatūra veikimo metu siekia net iki 1300°C. Taip pat šio tipo rekuperatorius turi patikimą uždegimo sistemą kurį leidžia sistemai tinkamai veikti esant didelei apkrovai.
Rekuperatoriaus sunaudojama elektros energija
Rekuperatoriai vienas nuo kitu skiriasi galia, dydžiu, funkcijomis. O kiek elektros energijos sunaudoja ši sistema priklauso nuo tiekiamo oro temperatūros, nustatyto darbo režimo, pasirinkto modelio, tipo ir galingumo.
Raidėmis nuo A+ iki G žymimos sistemos ventiliatorių energijos vartojimo efektyvumas. Remiantis šiuo žymėjimu vartotojas puikiai supranta ir orientuojasi ar įrenginys naudos daug ar mažai elektros energijos. Jeigu sudėtinga išsirinkti, kuris rekuperatorius tinkamas, žymėjimo dėka galima palyginti atskirus gaminius. Svarbus veiksnys, kad ortakių sistemose energijos efektyvumo rodiklis skirstomas į SEC klases. A+ klasės įrenginiai pasižymi didžiausiu efektyvumu, o G klasės žemiausiu. Specialistu teigimu rekuperatoriai gali sunaudoti nuo 10 iki 42 kW elektros energijos.
Rekuperatoriaus įsigijimo privalumai ir trūkumai
Lyginant rekuperatorius su paprasta ortakių sistema galima išskirti šiuos privalumus:
- Kontroliuojama oro mainai. Rekuperatorius leidžia tiksliai reguliuoti gryno oro srautą, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
- Ištraukiamo oro šilumą rekuperatorius panaudoja grynam orui pašildyti. Tai leidžia išleisti mažiau šildymui lyginant su paprasta ortakių sistema.
- Rekuperatoriuose įrengti filtrai užtikrina švaresnį orą, patalpose susidaro mažiau dulkių, alergenų ar kitų teršalų, dėl ko tampa lengviau kvėpuoti.
- Sistema leidžia valdyti visus oro kokybės rodiklius jūsų namuose, taupyti išteklius ir energija.
- Rekuperatorius patalpą vėdina nuolat, o oras patalpose atnaujinamas kas 3 valandas, jeigu sistema nuolat yra įjungta.
- Sistema ne tik šalina, bet ir padeda išsaugoti patalpų drėgmę.
Tačiau kaip ir bet kuri sistema, taip ir rekuperatorius turi savo trūkumus:
- Rekuperatoriaus nerekomenduojama įsirengti nesibaigus statybos ar apdailos darbams, nes sistema gali pažeisti jautrius vidinius įrenginio komponentus, tokius kaip ventiliatorius ir šilumokaitį.
- Kai kurie plokšteliniai rekuperatoriai sausina patalpų orą, ypatingai žiemos metu patalpose galima jausti per mažai drėgmės.
- Rekuperatorius neturi kondicionavimo funkcijos ir nėra skirtas šaldyti.