Kokių yra šilumos siurblių ir kaip išsirinkti tinkamą?

  • Kokių yra šilumos siurblių ir kaip išsirinkti tinkamą?

    Oro terminis namų šildymas šiuo metu žinomas kaip ne tik geriausias, bet ir pigiausias variantas, kuris pagerins Jūsų gyvenimo kokybę, tuo pačiu užtikrindamas saugumą, tai kiekvieno atsakingo žmogaus pasirinkimas.

    Geriausia kaina yra tie šilumos siurbliai, kurie ne tik dirba naudojant kuo mažesnes energijos sąnaudas, bet ir gali aptarnauti labai dideles patalpas. Puikiai tinkami šilumos siurbliai yra  oras - vanduo arba oras - oras, geoterminis šilumos siurblys, jums tereikia išsirinkti, kuris labiausiai patinka ir atitinka jūsų lūkesčius.

    Kokie yra šilumos siurblių tipai?

    Šilumos siurblius reikia rinktis ne tik pagal jų tipus, bet ir pagal jūsų gyvenamąją vietą, turimą būstą. Skirtingoms sąlygoms, temperatūroms ir gyvenamoms vietoms gali tikti skirtingas oro siurblys, dėl to rinkitės atsakingai. Rinkoje galimi šilumos siurbliai: žemė - vanduo, vanduo - vanduo, oras - vanduo ir oras-oras.

    Žemė - vanduo šilumos siurbliai

    Žemė yra didžiulis, beveik neišsenkantis šilumos šaltinis, be to, tai vienas svarbiausių šilumos šaltinių. Nuo tam tikro gylio žemės šerdies temperatūra siekia apie dešimt laipsnių celsijaus. Temperatūra yra labai pastovi, palyginti su aplinkos oru. Tai reiškia, kad žemės šilumos siurbliai gali ir toliau efektyviai veikti net ir užšalus žemės paviršiui, nes skirtumas tarp šilumos šaltinio ir tiekiamo vandens temperatūros išlieka santykinai mažas net ir žiemą. Kaip ir visi kiti šilumos siurbliai, žemė-vanduo šilumos siurblys veikia tuo pačiu principu: pirmiausia šilumos energija išgaunama iš žemės, o po to pristatoma į refrižeratorių. Šis išgaruoja ir toliau suspaudžiamas kompresoriaus pagalba. Tai ne tik padidina slėgį, bet ir padidina jo temperatūrą. Gautą šilumą sugeria šilumokaitis (kondensatorius) ir perduoda į šildymo sistemą.

    Kuo išsiskiria vanduo - vanduo šilumos siurbliai?

    Geoterminis šildymas – tai aplinkai nekenksmingas ir ekologiškas šildymo būdas, naudojant atsinaujinančią energiją. Geoterminio šildymo sistemos sugeria iš žemės ar vandens susikaupusią šilumą ir naudoja ją namui šildyti ar vėsinti bei karštam vandeniui gaminti. Sukaupta šiluma ir toliau sulaikoma tam tikrame gylyje dirvožemyje ar gruntiniuose vandenyse net kintant paviršiaus temperatūrai. Įrengiant geoterminio šildymo sistemą, pravartu įrengti vandens-vandens šilumos siurblį. Vanduo-vanduo šilumos siurblys veikia atitinkamą vandens tūrį (iš šulinio ar ežero ar kito vandens telkinio) vėsindamas maždaug 10–5 laipsniais. O šilumos siurblio kompresoriaus gautą šilumą perduoti namo šildymo sistemai. Kaip šilumos nešiklis čia dažniausiai naudojamas šulinio vanduo.

    Oras - vanduo ir oras - oras šilumos siurbliai, kada juos pasirinkti?

    Šilumos siurblys oras vanduo ir šilumos siurbliai oras oras yra patrauklūs itin paprastu montavimo procesu, prieinamomis kainomis ir plačiu pasirinkimu. Tačiau gyvenant kintamo vėsaus klimato zonoje, kur temperatūra svyruoja net 50°C per metus, šilumos siurbliai, išgaunantys šilumą iš oro, kasmet yra kur kas mažiau efektyvūs nei geoterminiai šilumos siurbliai. Kitaip tariant, kuo žemesnė lauko temperatūra, tuo daugiau elektros energijos sunaudos šilumos siurblys oras-oras ir oras-vanduo. Esant didesniems šalčiams, krenta ir šiluminė galia – siurblys nebegali tiekti reikiamos šilumos ir įjungia integruotą elektrinį šildytuvą. Laimei, atšilus orams šių šilumos siurblių efektyvumas didėja. Ypač vasarą, ruošiant karštą vandenį.

    Taigi, kai jau žinote visus šilumos siurblių tipus, galite išsirinkti tinkamiausią jūsų namams. Šilumos siurblius rinkitės pagal kainą, gyvenamąją vietą ir tai, iš ko norėsite išgauti šilumą, vandenį. Rinkitės atsakingai, nes ši investicija yra brangi ir ilgaamžė, tinkamo šilumos siurblio pasirinkimas leis ne tik sutaupyti, bet ir komfortiškai gyventi, sumažinti išmetamų dujų pėdsaką.