Patikrinkite faktus: 10 mitų apie oro kondicionierius paneigta
-
Atėjus šiltiems orams dažnas pirkėjas prekybos vietose pradedame dairytis oro kondicionieriaus.
Oro kondicionierius užtikrina šviežią ir maloniai vėsų orą namuose. Kaip jau žinome kuo geresnis ir šviežesnis oras mus supa, tuo daugiau galime džiaugtis komfortu ir geresne savijauta. Norėdami padėti išsirinkti tinkamą oro kondicionierių šiame straipsnyje paneigsime10 mitų apie įrenginius.
1 mitas. Didesnis oro kondicionierius efektyviau vėsina jūsų namus
Per didelis oro kondicionierius mažose patalpose per greitai gali pradėti pūsti šaltą orą. Dėl šios priežasties įrenginys pradės automatiškai įsijungti bei išsijungti. Tokiu būdu papildomas aušinimo pajėgumas bus eikvojamas, bus gaunamos didesnės sąskaitos už elektrą, mažės įrenginio efektyvumas ir įrenginys susidėvės kur kas greičiau.
2 mitas. Padidinę įrenginio temperatūrą galite paspartinti aušinimo procesą
Šis mitas paneigtas, nes oro kondicionierius veiks ilgesnį laiką esant mažesnei įrenginio oro temperatūrai. Jeigu temperatūra bus nustatytą aukšta tikėtina, kad gausite kur kas didesnes elektros sąskaitas, o patalpose vėsuma liks nepakitusi.
3 mitas. Pasirinkus pastovią temperatūrą visai dienai, gali būti protingas būdas sutaupyti pinigų
Palaikydama pastovią įrenginio temperatūrą visą dieną, ypatingai, kai jūsų nėra namuose, tik padidinsite elektros išlaidas. Įrenginio temperatūros sumažinimas gali padaryti stebuklus, net jums miegant. Miego metu optimalus temperatūros diapazonas laikomas 60–67 F.
Jeigu iš namų išvykstate kelioms dienoms ar savaitėms oro kondicionierių rekomenduojame visiškai išjungti.
4 mitas. Oro kondicionierių reikėtų įrengti tinkamiausioje vietoje
Tinkamai parinkta vieta yra pagrindinis veiksnys nustatant įrenginio efektyvumą. Prieš nuspręsdami kur stovės oro kondicionierius turite atsižvelgti į kelius veiksnius, tokius kaip: įrenginys turi būti atokiau nuo karščiausio ar šalčiausio kambario. Jeigu įrenginys turi „Wi-Fi“ funkciją, tai jis turi būti patalpintas „Wi-Fi“ ryšio diapazone kur pagaunamas stipriausias signalas.
5 mitas. Įleidžiant oro kondicionierių į lubas sutrumpinsite įrenginio veikimo laiką
Oro kondicionieriai įleisti į lubas nepadės padidinti įrenginio efektyvumo. Įrenginys tik pasklaidys vėsų orą po kambario patalpas ir sukurs vėsinimo efektą, dėl kurio būdami patalpoje jausitės komfortiškiau.
6 mitas. Pastebėjus oro kondicionieriaus gedimo ženklus reikia laukti, kol jis automatiškai nustos veikti
Jeigu įrenginio kintamoji srovė viršijo vidutinį tarnavimo laiką ir pastebėjote gedimo požymius, kreipkitės į specialistą ir atjunkite įrenginį. Jeigu kondicionierius bus sutaisomas laiku - išvengsite papildomų išlaidų pirkdami naują įrenginį.
7 mitas. Nuolat prižiūrint oro kondicionierių nereikės jaudintis dėl oro filtrų keitimo
Oro filtrų paskirtis – namų paviršių valymas ir ore esančių kenksmingų dalelių užfiksavimas. Net kruopščiai nuvalius dulkes nuo įrenginio oro filtrus keisti yra būtina. Valyti reikėtų kas 2 savaites, o keisti kas 3–4 mėnesius.
8 mitas. Oro kondicionierių tikrinimas yra tik laiko švaistymas
Jeigu kondicionierius įsigytas neseniai, tai jo tikrinimas tikrai nebus laiko švaistymas. Visi įrenginiai nežymiai genda ir nors gedimas nėra matomas išoriškai, bet turi įtakos įrenginio veikimui ir efektyvumui.
9 mitas. Ilgai naudojant kondicionierių tampama jautriu vasaros karščiams
Kintamosios šalto oro srovės oro kondicionieriui veikiant neįtakoja atsirandančių peršalimo simptomų. Įrenginiai gali prisidėti prie sveikatos problemų tais atvejais, kai jų priežiūra nėra tinkama.
10 mitas. Oro kondicionierių įsigyti yra brangu
Oro kondicionierių kainos yra pačios įvairiausios. Senesnių modelių ir maži kondicionieriai dažniausiai kainuoja pigiau. Tai pat kainai įtakos turi ir įrenginio išmaniosios funkcijos, gamintojo žinomumas bei patikimumas.