Penki mitai apie šilumos siurblius

  • Penki mitai apie šilumos siurblius

    Šilumos siurbliai – tai puiki, šiuolaikiška, taupi šildymo alternatyva jūsų gyvenamajam būstui.

    Šilumos siurblys atlikdamas darbą naudoja gamtos energijas: orą ir vandenį.  Pagal tai šie siurbliai yra išskiriami į du tipus: šilumos siurblys oras – oras ir šilumos siurblys oras – vanduo.

    Šilumos siurblio oras – oras veikimas yra labai paprastas, jis vienokį orą pakeičia kitu ir veikia pūtimo principu. Šilumos  siurblys oras – vanduo šilumą perduoda į vandenį ir taip šiluma keliauja radiatoriais ar grindiniu šildymu. Svarbu žinoti, kad šios rūšies siurbliai gali ruošti vandenį jūsų kasdieniam vartojimui.

    Kadangi jau žinote šilumos siurblių paskirtį, laikas susipažinti su penkiais dažniausiai pasitaikančiais, tačiau klaidingais mitais apie šilumos siurblius.

    Šilumos siurbliai neveikia šaltojoje klimato zonoje

    Švedija ir Norvegija yra priskiriamos prie šaltųjų klimato zonos šalių, kadangi šiose šalyse žiemos daug šaltesnės palyginus su daugeliu kitų šalių. Švedijoje ir Norvegijoje šilumos siurbliai yra plačiai naudojami ir yra populiari namų šildymo sistema. Atlikti pasauliniai tyrimai rodo, kad šilumos siurbliai efektyviai dirba esant net -16°C oro temperatūrai, todėl šie įrenginiai gali būti įrengiami ir efektyviai veikiantys tose vietose, kuriose klimatas yra šaltesnis.

    Norint įsirengti šilumos siurblį gyvenamasis būstas privalo būti gerai izoliuotas

    Tiesa yra ta, kad šilumos siurblys veiks efektyviau tinkamai izoliavus gyvenamąjį būstą, nes šiluma užsilaikys namuose, tačiau tai nėra būtina sąlyga šilumos siurblio naudojimui. Naudojant tinkamą sistemą ir tinkamą instaliaciją, šilumos siurbliai gali sėkmingai veikti didžiuliuose ir erdviuose pastatuose, įskaitant didingus 1700-ųjų metų namus, bažnyčias ar katedras.

    Šilumos siurblių eksploatacija yra brangesnė palyginus su dujiniu katilu

    Paprastai įprasto namo eksploatacinės išlaidos su oro šilumos siurbliu būtų šiek tiek didesnės nei dujinio katilo, tačiau tai labai priklauso nuo keičiamo dujinio katilo būklės ir veikimo. Kad šildymo kaštai būtų maži naudojant šilumos siurblį pravartu žinoti, kad montuojant šilumos siurblį ir pasitarus su specialistu reikia sukurti radiatorių sistemą, kuri leistų vėsinti radiatorius ir tinkamai nustatyti valdiklius. Tačiau nežiūrint į tai, kad šilumos siurblių eksploatacija yra brangesnė, sąskaitos už šildymą gali ateiti kur kas mažesnės.

    Šilumos siurbliai veikia triukšmingai

    Šilumos siurbliai veikiant sukelia tam tikrą, neaukštą triukšmo lygį, paprastai apie 40 decibelų. Palyginimui, triukšmo lygis vidutinėje bibliotekoje taip pat yra apie 40 decibelų, tai reiškia, kad keliamas triukšmas nėra didelis. Kad būtų laikomasi planavimo teisės aktų, sumontavus šilumos siurblį turi būti išmatuotas triukšmo lygis jūsų kaimynų namuose ir jis neturi viršyti 42 decibelų viduriniame taške tarp jūsų šilumos siurblio ir kaimyno nuosavybės. Žinoma esant labai šaltam orui šilumos siurblys gali kelti didesnį triukšmą, nes sistema dirba intensyviau.

    Šilumos siurblį būtina įrengti kuo arčiau namo

    Mitas. Kad šilumos siurblys veiktų efektyviau rekomenduojama įrenginį  įrengti kuo arčiau namų. Taip yra todėl, kad norint prijungti prie šildymo sistemos jūsų namuose reikės mažiau vamzdynų. Tačiau šilumos siurbliai gali būti montuojami iki 20 metrų nuo jūsų namų ir vis tiek veikti efektyviai. Verta paminėti, kad kuo toliau sistema bus įrengta tuo daugiau pinigų išleisite. Turėsite atlikti kasimo darbus, gali tekti kloti vamzdynus, kad  prijungti sistemą prie namo ir paruošti ją darbui.

    S1MID-MHA-V16W/D2N8-B/HBT-A100
    S1COP-SUPREME09
    S1MIT-MUZ-LN25VGHZ-MSZ-LN25VGW
    S1NOR-HOP8WODU/HOP100WIDU3