Rekuperatoriai - sprendimas energijos vartojimo efektyvumui, šviežiam ir sveikam orui
-
Rekuperatorius – tai vientisa sistema, kuri oro srautus dažniausiai skirsto per ventiliacines angas.
Žiemos metu rekuperacinės sistemos dėka šaltuoju metų laiku šalinamas šiltas oras iš patalpų panaudojamas šalto lauko oro pašildymui, o šiltuoju metų laiku šalinamas vėsesnis patalpų oras dalinai atvėsina tiekiamą iš lauko šiltesnį orą. Tokiu būdu yra sumažinamos šildymo išlaidos ir sutaupoma virš 80% brangios energijos.
Rekuperacinės sistemos ir jų tipai
Rekuperacinės sistemos pagal šilumos atgavimą skirstomos į du tipus:
- Centralizuotos rekuperacinės sistemos yra vienas įrenginys, kuris gali būti įrengiamas palėpėje arba rūsyje. Sistemos įrengimas yra vienas iš sudėtingesnių procesų. Taip pat įrengus sistemą labai svarbu po visą patalpą išvedžioti ortakius, kad oras būtų tiekiamas ir ištraukiamas iš kiekvienos netoli esančios patalpos
- Decentralizuotos rekuperacinės sistemos įrengiamos kiekviename kambaryje ar patalpoje. Ši rekuperacinė sistema, lyginant su centralizuota yra daug mažesnė, bet atlieka tą pačia funkciją - tiekia bei ištraukia orą iš kiekvienos patalpos.
Rekuperatoriai skirstomi į du tipus, pagal šilumos atgavimo būdus:
- Plokšteliniai rekuperatoriai. Šie rekuperatoriai yra pigesni, efektyvesni, dirba gan tyliai ir grąžina iki 95 % išmetamos šilumos. Kas labai svarbu, kad juose nesimaišo oro srautai bei kvapai ir jie puikiai šalina drėgmę.
- Rotaciniai rekuperatoriai nedžiovina patalpų oro ir nerenka kondensato. Rotacinių rekuperatorių įsirengimas yra brangesnis, tačiau jų efektyvumas siekia net iki 80 % grąžinamos šilumos ir jie sunaudoja daugiau elektros energijos.
Rekuperacinės sistemos privalumai
- Geresnis namų energijos vartojimo efektyvumas. Tai reiškia, kad įsirengę rekuperacinę sistemą savo namuose galite tikėtis užlaikyti iki 95% energijos ir šilumos, mėgaudamiesi šviežiu bei filtruotu oru.
- Šviežio ir švaraus oro patekimas į jūsų būstą užtikrins jūsų geresnę savijautą. Išvengsite sveikatos pablogėjimų, kuriuos sukelia atsiradęs pelėsis, drėgmė, įvairūs alergenai ar dulkės.
- Rekuperacinės sistemos įsirengimas yra praktiškas sprendimas, nes užtikrina efektyvų vėdinimą ir šilumos taupymą - per valandą sugrąžindamos net iki 95% šilumos. Taip yra taupomi šildymo resursai ir mažėja išlaidos ne tik suvartojamam kurui, bet ir įrangos priežiūrai.
- Norint turėti komfortiškesnį būstą rekomenduojama įsigyti rekuperacinę sistemą, ne tik dėl to, kad ji neleidžia atsirasti pelėsiui ir kitiems teršalams, bet ir dėl to, nes apsaugo nuo dūmų ir žiedadulkių, kas yra ypač svarbu alergiškiems ar kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms.
Rekuperatoriaus veikimas
Rekuperacija – tai vėdinimo procesas, kurio metu ištraukiamas oras naudojamas pakeisti naujo šviežio oro temperatūrą patalpoje. Šio proceso metu yra išskiriami du pagrindiniai privalumai: nuolatinis gryno oro srautas ir didesnis energijos vartojimo efektyvumas. Žiemą šildant arba vasara vėsinant patalpas, išlaidos susidaro nemažos. Pavyzdžiui, norint sušildyti 1000 m3 oro žiemos metu, kai aplinkos temperatūra -16 C iki +20 C temperatūros patalpoje, reikia apie 13 KW elektros energijos. Rekuperacinės sistemos įrengimas padeda sumažinti šias išlaidas mažiausiai nuo 40 % iki 80 %.
Visuose šiuolaikiniuose verslo, administraciniuose, gamybiniuose ir net gyvenamuosiuose pastatuose yra naudinga įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą, kurį be perstojo aprūpins visas patalpas nauju oro srautu, o jums nereikės visiškai sušildyti šio oro žiemos metu arba visiškai atvėsinti vasaros metu, nes už jūs tai padarys rekuperacinė sistema.
SKU#165401009477553261SKU#1652776443W2KOM-R-250-FW4BRO-RDCD25SKCE