Kaip pasirinkti dujinį katilą?

  • Kaip pasirinkti dujinį katilą?

    Renkantis dujinį katilą turite nuspręsti ne tik kokio galingumo jis bus reikalingas, bet ir kaip bus ruošiamas karštas buitinis vanduo: su momentiniu šildytuvu, su atskiru boileriu ar integruotu vandens šildytuvu? Kitas bene svarbiausias dujinio katilo parametras - galios moduliavimo ribos, t.y. nuo kokios minimalios galios jis gali veikti.

    Dujinis šildymas sparčiai užima lyderiaujančias pozicijas Lietuvos rinkoje. Paklausa koreguoja pasiūlą, todėl dujinių katilų asortimentas labai platus. Kaip pasirinkti tinkamą?

    Pirmiausia, ką turite nuspręsti, koks reikalingas katilo galingumas. Jei katilas reikalingas gerai apšiltintam naujos statybos namui, tuomet standartiškai reikiamą galingumą galite apskaičiuoti šildomo ploto kvadratus daugindami iš 0,08 kW. Jei katilas reikalingas senesnės statybos namui apšildyti, šildomo ploto kvadratus dauginkite iš 0,1 kW. Pasirinkimo galimybės susiaurėja, jei neturite dūmtraukio. Tokiu atveju turėsite rinktis iš katilų, turinčių dvigubą vamzdį, kuriuo pašalinami degimo produktai ir drauge tiekiamas oras degimui.

    Apsvarstykite ir karšto vandens poreikį, nuo to priklauso, koks katilas – pakabinamas ar pastatomas Jums labiau tiktų. Būtinai įvertinkite savo poreikius ir norimą komforto lygį. Atsižvelgiant į tai, katilus galima klasifikuoti pagal jų valdymo būdą: 1) naudojamas patalpos reguliatorius (katilo išjungimas bei įjungimas priklauso nuo patalpos, kurioje įrengtas reguliatorius, temperatūros); 2) naudojamas lauko daviklis (šildomo vandens temperatūra parenkama pagal lauko temperatūrą); 3) naudojami lauko ir patalpos davikliai.

    Dujiniai katilai gali būti pakabinami ir pastatomi. Esminis skirtumas – pakabinamuose katiluose degiklio liepsna moduliuojama, pastatomuose – ne. Pakabinami bus idealus sprendimas tiems, kurie neturi papildomų patalpų katilui, kuriems nereikalingas didesnis kaip 30 kW galingumas. Paprastai pakabinami katilai paruošia apie 10–15 litrų karšto vandens per minutę. Didesniems pastatams bei ten, kur reikalingas gana didelis karšto vandens poreikis, rekomenduojama rinktis pastatomus dujinius katilus drauge su tūriniais karšto vandens šildytuvais.

    Dujinių katilų privalumai ir trūkumai

    Privalumai:

    - aukštas naudingumo koeficientas;

    - saugumas;

    - komfortiškumas;

    - palyginti nedidelės investicijos įrangai.

    Trūkumai:

    - didelės išlaidos šildymui;

    - tinka įrengti ten, kur yra atvestos gamtinės dujos;

    - griežti reikalavimai, keliami dujinės įrangos įrengimui.